Naga Marketseaster-eggs-moneyDzisiejszy poranny przegląd rynku, podobnie jak ten piątkowy, z racji wciąż trwających świąt wielkanocnych będzie nadzwyczaj krótki. Również dzisiejszy handel będzie zdecydowanie inny niż normalny, ponieważ w Europie wciąż mamy dzień wolny od pracy, natomiast rynki w Ameryce już działają. CO przyniesie nadchodzący tydzień?


W trakcie minionego weekendu nie wydarzyło się praktycznie nic, co miałoby bezpośredni wpływ na dzisiejszy handel. Jedynym wartym wzmianki faktem jest zbliżający się koniec roku fiskalnego w Japonii (już 31 marca!) więc jen przez kolejne dni będzie znajdował się pod presją kupujących. Odpowiedzialni za to będą przedsiębiorcy, a przede wszystkim eksporterzy, którzy będą chcieli pokryć swoje zobowiązania w krajowej walucie. Koniec marca nie będzie oznaczać końca aprecjacji JPY, ponieważ zwykle, tuż po rozpoczęciu się nowego roku fiskalnego, do zakupów dołączają zagraniczne podmioty finansowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
USD/JPY koryguje ostatnie spadki - nadal jednak przebywa w szerokim kanale spadkowym, w którym powinien pozostać przynajmniej przez ten tydzień.
USD/JPY koryguje ostatnie spadki – nadal jednak przebywa w szerokim kanale spadkowym, w którym powinien pozostać przynajmniej przez ten tydzień.

Na co czekamy?

Poniedziałek, 28 marca

Dzisiejszy dzień, jak wspomniałem w pierwszym akapicie artykułu, nie będzie normalnym dniem na rynku. Parkiety w Europie nadal nie działają (może poza rosyjskim RTS) natomiast Ameryka rozbudza się po przedłużonym weekendzie.

Dziś najważniejszymi publikacjami, będą te ze Stanów Zjednoczonych – bazowy indeks cen wydatków konsumpcyjnych (godzina 14:30) oraz zmiana sprzedaży nieruchomości w toku (godzina 16:00).

Wtorek, 29 marca

Pierwszy normalny dzień zarówno dla inwestorów giełdowych, jak i rynku walutowego. Wszystkie rynki w tym dniu będą pracowały, choć do końca nie wiadomo w jaki sposób (warto pamiętać, że na parkiecie handlują ludzie, którzy po kilku dniach wolnego są mniej skorzy do powrotu do zwyczajowego trybu pracy – a może tylko mi się tak wydaje?).

Dzień rozpocznie się serią danych z Japonii, w której najważniejszą składową będzie wskaźnik wydatków gospodarstw domowych oraz sprzedaż detaliczna. Prognozy obu zakładają wzrosty w ujęciu miesięcznym. Jak będzie na prawdę? Przekonamy się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Kolejnym wartym wzmianki wydarzeniem będzie publikacja wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board zaplanowana dopiero na godzinę 16:00. Już 90 minut później swoją przemowę rozpocznie prezes Fed, Janet Yellen. Punktualnie o 18:00 swoje oświadczenie wygłosi wiceszef Rezerwy, William Dudley.

Środa, 30 marca

Kolejna noc, to kolejne dane z Japonii – tym razem o 1:50 poznamy wstępne wyniki produkcji przemysłowej w kraju Kwitnącej Wiśni już za marzec. Kolejne wstępne wyliczenia CPI oraz HICP opublikuje o 14:00 niemiecki Federalny Urząd Statystyczny. Kwadrans później pierwsze szacunki zmiany zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym opublikuje w swoim raporcie ADP. Jak co tydzień, 16:30 będzie ważnym punktem dnia dla inwestujących w ropę naftową – EIA opublikuje raport dotyczący zapasów tego surowca.

invest

Chcesz zacząć handlować surowcami? Nie bardzo wiesz od czego zacząć? Sprawdź ebook przygotowany przez Comparic.pl!

Czwartek, 31 marca

Czwartkowa noc to kilka ważnych raportów z Antypodów – przede wszystkim poznamy wielkość sprzedaży nieruchomości w Australii oraz liczbę zaciągniętych kredytów przez tamtejszy sektor prywatny.

Punktualnie o 8:00 nastąpi publikacja raportu dotyczącego wielkości sprzedaży detalicznej w Niemczech natomiast o 9:00 swoje oświadczenie wygłosi gubernator BoE, Mark Carney.

O 9:55 seria danych z Niemiec dotycząca tamtejszego rynku pracy – najważniejszą składową publikacji będzie raport dotyczący zmiany poziomu bezrobocia. 10:30 to już godzina publikacji raportu PKB z Wielkiej Brytanii – szacunki wskazują na brak zmiany tempa wzrostu gospodarczego na Wyspach zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym.

O 11:00 opublikowany zostanie szacunek poziomu inflacji konsumenckiej w strefie euro, natomiast godzina 16:00 symbolicznie zamknie dzień raportem PKB z Kanady.

Piątek, 1 kwietnia

Szczególny dzień dla inwestorów z Japonii – opublikowany zostanie wówczas raport Tankan. Również Chiny zapewnią nam temat do rozmów, publikując wyniki PMI dla przemysłu za miesiąc marzec.

Sesja europejska upłynie właśnie pod znakiem PMI – wskaźnik zostanie opublikowany w Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz dla wszystkich krajów strefy euro. Początek serii odczytów już o 9:00.

Pierwszy piątek miesiąca w Stanach oznaczać może tylko jedno – payrollsy. Po całkiem dobrym odczycie w marcu, prognozy ponownie wskazują na okolice 200 tysięcy nowych miejsc pracy. Czy Ameryka znowu zaskoczy? Również o 14:30 podana zostanie wielkość stopy bezrobocia.

O 16:00 raport ISM dla przemysłu, z kolei tydzień symbolicznie zakończy przemówienie członek FOMC, Loretty Mester (godzina 19:00).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here