Naga MarketsAuthor: Mike Licht Creative Commons License
Author: Mike Licht
Creative Commons License

Wczorajsza decyzja Europejskiego Banku Centralnego rozczarowała nieco niedźwiedzie brakiem jasnej informacji o luzowaniu ilościowym. Rynki zdają się wciąż trawić przekaz z konferencji prasowej, jednak po cenie euro widać brak zaskoczenia. Wygląda na to, że rynki spodziewały się znacznie więcej. Ogólnie ECB utrzymał stopy procentowe na poziomach ustalonych we wrześniu, a konferencja prasowa prezesa Draghiego okazała się być oględna.

Czytaj więcej: ECB pozostawia stopy procentowe bez zmian.Dziś z kolei mamy pierwszy piątek miesiąca jedno z kluczowych wydarzeń w USA, jakim jest raport Biura Statystyk Pracy (BLS) na temat sytuacji w zatrudnieniu. Głównym odczytem (nagłówkowym) będzie zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Non Farm Payrolls / NFP), ale akompaniować jej będzie cała gama innych wskaźników z rynku pracy i dopiero całość daje dobry pogląd na sytuację. NFP spodziewany jest na poziomie 216k (konsensus), choć niektóre banki wieszczą nawet i 230k. Stopa bezrobocia ma wynieść 6.1% (konsensus), lub 6.0% w bardziej optymistycznym scenariuszu. Problemem może być fakt, że w ostatnim czasie ankiety konsumenckie wykazały lekkie pogorszenie zadowolenia z sytuacji na rynku pracy, z drugiej jednak strony PMI wytwórców trzyma się na zdrowym poziomie, choć nieco słabszym niż miesiąc temu. Kolejnym problemem może być słaby odczyt z ubiegłego miesiąca na poziomie 142k, jednak i to jest rekompensowane przez bardzo dobry odczyt wniosków o zasiłki (wczoraj), których ilość spadła o około 52k w stosunku do ubiegłego tygodnia. Zresztą pojedynczy słabszy odczyt nie jest jeszcze dramatem, szczególnie, że na równi z pojedynczą liczbą inwestorzy traktują średnią z 6 i 12 miesięcy, a te są powyżej 200k.

Zobacz dzisiejszą sesję Live Trading z Admiral Markets w trakcie publikacji NFP.

Dzisiejszy dzień stoi także pod znakiem PMI w usługach po obu stronach oceanu łącznie z Wielką Brytanią. O ile PMI wytwórców wypadł w tym tygodniu mieszanie w EMU i słabo w USA, o tyle sektor usługowy notuje pogorszenie nastrojów na starym kontynencie. Co będzie w USA dowiemy się dopiero o godzinie 16:00 czasu polskiego.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here