Naga MarketsWczorajsze wystąpienie Mario Draghiego po oświadczeniu ECB miało mieszany wydźwięk. Z jednej strony prezes stwierdził, że ostatni spadek inflacji spowodowany był cenami energii oraz żywności, a inflacja bazowa pozostaje bez zmian, z drugiej natomiast strony stwierdził, że ECB przygotowuje się do programu skupu aktywów (ABS).Szczegóły w Comparic na żywo.

Dzisiejszy dzień zaczyna się od lekkiego kalendarza i ciężkiego nastroju.

Akcje azjatyckie dołują przed weekendem po informacjach, że Rosja rozszerza embargo w odwecie za sankcje USA i Unii Europejskiej, a także o tym, że prezydent USA Barrack Obama autoryzował naloty na cele w Iraku. Sytuacja jest cały czas napięta, gdyż Rosja trzyma wojsko na granicy z Ukrainą i grozi wkroczeniem na jej terytorium. Analitycy już snują teorie na temat tego, co będzie się działo, kiedy Rosja podejmie interwencję.

Tymczasem Chiny notują rekordową nadwyżkę w handlu zagranicznym na poziomie 47 mld USD wobec 20 mld – 30 mld notowanych we wcześniejszych miesiącach.

Dziś Bank Japonii opublikował oświadczenie o polityce monetarnej, które nie wnosi absolutnie niczego nowego.

W UK rosną ceny domów w miarę jak sprzedaż nieruchomości idzie w górę.

invest

Francuska produkcja przemysłowa wzrosła 1.3% w ujęciu miesięcznym, jednak wzrost ten nie rekompensuje poprzednich spadków na poziomie -1.6%.

Jak donosi Business Insider, Amerykanie wycofują środki z funduszy hedgingowych, wzajemnych oraz ETFów powiązanych z wysoce rentownymi obligacjami. Według BI kapitał ten przenoszony jest do instrumentów opartych na krajowych aktywach.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here