Naga MarketsWczorajszy dzień wprowadził istotne zmiany na wykresach. O ile Bank Anglii nikogo nie zaskoczył swoją bierną postawą, to Mario Draghi mówiąc, że ECB nie podejmie póki co żadnych działań, doprowadził do wyciśnięcia krótkich pozycji na EUR, w wyniku czego EUR/JPY oraz EUR/USD wykonały silny rajd w górę.

Polecam: Decyzje ECB oraz BoE, czyli na zachodzie bez zmian.

Tłumaczenie konferencji ECB.

Dziś pierwszy piątek miesiąca i raport o zatrudnieniu w USA oraz Kanadzie. Stopa bezrobocia, według prognoz, zarówno w Kanadzie, jak i w USA, ma się utrzymać na dotychczasowym poziomie – odpowiednio 7.0% oraz 6.6%. NFP, czyli to na co wszyscy czekają, prognozowane jest na poziomie 151k wobec poprzedniego odczytu 113k. Opublikowana ostatnio Beżowa Księga mówi o kiepskich warunkach pogodowych mających między innymi wpływ na mniejszy przyrost zatrudnienia i ten odczyt wciąż może być jakoś obciążony. ADP w środę wypadło nieco słabiej niż zakładano: 139k vs 159k vs 127k, ale już wczorajsze wnioski o zasiłki (pierwsze oraz kolejne) jawią się pozytywnie. W związku z powyższym raport o zatrudnieniu może mieć pozytywny wydzwięk, kiedy negatywny jest już w większości w cenie dolara. Trudno powiedzieć, czy to pomoże EUR/USD i bezpieczniej NFP rozgrywać jednak na USD/JPY lub USD/CAD – pod rozbieżność raportów.

Dodatkowo dziś wypada publikacja bilansu handlowego Kanady i USA. Tu zapowiada się raczej płasko i bez szczególnych rewelacji.

Warto pamiętać, że w weekend Chiny publikują bilans handlowy oraz CPI/PPI. Zaskakujący jest fakt, że CPI w tym kraju rośnie, a PPI maleje. Być może jest to skutek rosnących marż w handlu detalicznym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here