Naga MarketsDziś święto niepodległości w USA. Co się miało wydarzyć, to wydarzyło się wczoraj, a było tego sporo.Mario Dragi ogłosił na konferencji prasowej po posiedzeniu ECB, że wprowadzona zostanie nowa tura preferencyjnych pożyczek dla banków pod nazwą TLTRO. Bankowi zależy na skierowaniu pieniędzy do realnej gospodarki, więc jednym z warunków, które banki będą musiały spełnić, by uzyskać pożyczkę w ramach TLTRO będzie zwiększanie akcji kredytowej dla firm i gospodarstw domowych.

Więcej informacji: ECB ponownie wprowadza preferencyjne pożyczki dla banków – TLTRO

Z kolei w USA gwałtowna poprawa na rynku pracy, rośnie zatrudnienie w sektorze pozarolniczym szybciej niż oczekiwano (+288k vs 207k), a stopa bezrobocia spada z 6.3% do 6.1% przy zachowanych poziomach partycypacji oraz zatrudnienia w całej populacji.

Więcej informacji: Dane z USA pozytywnie zaskoczyły inwestorów. NFP +288k!

Ostatecznie dolar odwrócił bieżące świece tygodniowe do EUR, CHF, AUD i CAD, ponadto zatrzymał silne wzrosty w parze z GBP i ruszył wyżej do jena. Więcej w dzisiejszych analizach.

Poranne dane o zamówieniach w przemyśle w Niemczech wykazały spadek o 1.7%, co wciąż można uznać za korektę poprzedniego miesiąca, kiedy zamówienia wzrosły aż o 3.4%!  Z jednej strony korekta wskazań to sprawa normalna, jednak jest to już któryś odczyt z gospodarki Niemiec, który wskazuje na osłabienie.

invest

Piątek zapowiada się bardzo spokojnie, z uwagi na święto w USA. Na forum portalu Comparic trwają rozważania na ile brak USA zmniejsza światowe wolumeny. Z mojego punktu widzenia brak transakcji ze strony USA (firmy, handel) może skłaniać także inne firmy i spekulantów do zrobienia sobie dnia wolnego w dniu dzisiejszym. Generalnie odradza się handel w takie dni, jak dzisiejszy, ponieważ z uwagi na płytszy rynek (kto może powstrzymuje się z realizacją dużych zleceń) cena może zachowywać się bardziej nieprzewidywalnie niż zwykle.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here