Naga MarketsKolejny koniec tygodnia i kolejny koniec miesiąca w jednym.

Wczorajszy dzień był jednym z tych wyjątkowo zaskakujących w trakcie i wyjątkowo interesujących po fakcie. Pierwsza połowa dnia stanęła pod znakiem kiepskiego nastroju na rynkach, słabych wyników cząstkowych i całościowego CPI Niemiec. Pozostałe wskaźniki z eurostrefy wypadły umiarkowanie optymistycznie, jednak zostały przyćmione przez informację o postawieniu lotnictwa Rosji w stan gotowości. Popołudniu jednak dobre dane z USA – zamówienia na dobra trwałe spadły zaledwie o -1.0% (oczekiwania były znacznie wyższe), rdzeń natomiast zanotował spory wzrost +1.1% wobec ujemnej prognozy (-0.3%).

Sytuacja na rynku gwałtownie się odwróciła. Spadające do tego momentu USD/JPY, AUD, EUR i Kabel odwróciły się na fali gwałtownych zakupów i w większości przypadków przekroczyły niedźwiedzie otwarcie dnia. Obecnie widzimy wczorajsze dzienne świece na EUR/USD, AUD/USD czy GBP/USD jako ładne pinbary. Czy jednak dobry nastrój się utrzyma?

O 16:00 zeznania przed senacką komisją bankową złożyła szefowa FED pani Janet Yellen. To dodatkowo zbiło dolara w dół, kiedy pani Yellen stwierdziła, że ostatnie dane były słabsze i nie wykluczają wstrzymania zwijania na jakiś czas. Tłumaczenie wypowiedzi pani Yellen można było znaleźć w Forex na żywo, a zaraz później w artykule: Janet Yellen w senacie: „Fed bardzo poważnie podchodzi do podwójnego mandatu”

Dziś w nocy seria danych z Japonii wypadła bardzo pozytywnie wskazując m.in. na mocno zwiększone wydatki gospodarstw domowych, wyższą od prognozowanej inflację CPI, wzmożoną dynamikę sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Po publikacji Jen zaczął zyskiwać wzdłuż całego rynku.

Dziś nad ranem dane o sprzedaży detalicznej w Niemczech wykazały wzrost o 2.5% wobec prognozy 1.2%. Co ważne, poprzedni odczyt został zrewidowany z -2.5% do -1.7%, co również jest bardzo dobrą wiadomością.

W porannej sesji londyńskiej czekamy jeszcze na stopę bezrobocia oraz CPI w EMU (11:00 CET) oraz stopę bezrobocia we Włoszech (10:00 CET).

Na wejściu sesji US Kanada opublikuje PKB w ujęciu miesięcznym, natomiast USA ma najważniejszy dzień w tym tygodniu. Oprócz PKB w ujęciu kwartalnym, czekamy także na dane wyprzedzające: PMI Chicago, nastroje konsumentów w Michigan, oraz umowy przedwstępne sprzedaży domów. Po 16:00 czekają nas jeszcze przemówienia dwóch członków FOMC oraz prezesa Bank of England, Mark’a Carney’a.

Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu Państwu życzę!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here