Naga MarketsPoranny komentarz makroPo wynikach spółek giełdy rosły wczoraj o ponad 1%. Dziś trzy wydarzenia będą dla traderów istotne:

1. Szczyt ekonomiczny Unii Europejskiej, dzień drugi. Od wczoraj pojawiają się różne pikantne komentarze od bankierów oraz polityków i dziasiaj może być tak samo. Nagłe plotki czy komentarze ruszające z nienacka EUR/USD o 30-50 pips będą spodziewanym zaskoczeniem.

2. Dynamika PKB Wielkiej Brytanii w III kwartale w odczycie wstępnym prognozowana jest nisko, na 0.7%. Poprzedni odczyt został już zrewidowany w górę z 0.8% do 0.9%, a i tym razem wskaźniki wyprzedzające sugerują odczyt mocniejszy od prognoz, np. 0.8%.

3. Sprzedaż nowych domów jednorodzinnych w USA, która wzrosła do przeszło 500 tys. w poprzednim odczycie obecnie może spaść do 470 tys. odreagowując silny 18% wzrost. Tutaj zaskoczenie może być w obie strony poza bandami 470 tys. | 500 tys. Silny odczyt będzie sugerował wyraźne ożywienie na rynku mieszkaniowym, natomiast spadki większe niż 6% mogą zostać odczytane jako zbyt duże – przekraczające oczekiwania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here