Naga MarketsWczorajsze dane ze strefy euro pokazały mieszane wyniki PMI. W Niemczech nastroje utrzymują się na poprzednim poziomie, co zaskoczyło analityków, ale we Francji odczyty były mieszane. Z kolei w USA sytuacja wyraźnie się poprawia, co pokazują dane o sprzedaży domów, PMI wytwórców (2.2 punktu powyżej poprzedniego odczytu na 58.0).Dziś Kanada opublikuje dane o sprzedaży detalicznej oraz CPI. Zdaniem ankietowanych ekonomistów sprzedaż detaliczna pokaże solidne wyniki w okolicy 0.3% – 0.4%, natomiast inflacja ma w ujęciu miesięcznym a być słaba. Inflacja bazowa wyniosła -0.1% w czerwcu i obecnie ma wyjść nad kreskę. Z kolei ceny z  szerokiego koszyka mogą zmniejszyć się o -0.1%.

Głównym punktem programu będą dziś wystąpienia prezes Fed – Janet Yellen – oraz prezesa ECB – Mario Draghiego. Głównym przesłaniem sympozjum w Jackson Hole, na którym będą wszyscy ważni bankierzy centralni tego świata, ma być dynamika rynku pracy. Pomimo, że ostatnie protokoły FOMC były bardziej jastrzębie niż się spodziewano, to Janet Yellen prawdopodobnie wciąż skłania się w stronę poglądu, że rynek pracy wciąż w znacznym stopniu nie wykorzystuje wolnych zasobów. Utrzymująca się nierównowaga na rynku pracy może oznaczać, że konieczne będzie utrzymanie obecnej polityki monetarnej, by wesprzeć wzrost gospodarczy.

Zdaniem analityków Credit Agricole, przewodnicząca Yellen nie zaskoczy rynków jastrzębimi komentarzami trzymając się swojej dotychczasowej retoryki powołując się na szeroki zakres wskaźników dotyczących rynku pracy oraz czynników (cykliczne, strukturalne, demograficzne), które sugerują, że rynek pracy jeszcze nie wyszedł na prostą.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here