Naga MarketsWczorajszy dzień zaskoczył pozytywnie dobrymi danymi z USA i mimo wciąż wyrażanych w prasie obawach o Chińską gospodarkę, rynki wykazują optymizm. Shanghai Composite indeks kończy dzień i tydzień na plusie. VIX, często traktowany jako wskaznik nastrojów amerykańskich inwestorów, bezpiecznie poniżej 20 (wartości poniżej 20 sugerują  spokojny rynek).

VIX luty/marzec – Bloomberg.com.

Dziś o 10:00 ukaże się rachunek bieżący strefy euro. Będzie to dobry test tego, jak kształtuje się sytuacja w EMU z punktu widzenia przepływów kapitału. Zasadniczo wyższy odczyt ma wydzwięk pozytywny.

Dziś uwaga inwestorów będzie skupiała się na Kanadzie, która publikuje zarówno CPI, jak i sprzedaż detaliczną. W świetle ostatnich komentarzy gubernatora Banku Kanady, o obniżeniu stóp procentowych jeśli zajdzie taka potrzeba, dane te nabierają zupełnie nowego znaczenia.

O 18:45 czasu polskiego rozpoczyna się seria przemówień bankierów centralnych. Wystąpi trzech członków FOMC oraz pan Spencer Dale z Banku Anglii. W sobotę swoje wystąpienie będzie miał także szef BoJ, pan Haruhiko Kuroda. Po 18:00 rynek już najpewniej będzie płytki, dlatego krótkoterminowi gracze powinni rozważyć ograniczenie lub zamknięcie ekspozycji.

A na koniec ciekawostka, Mt.Gox odnalazł ‘zaginione’ 200.000 bitcoinów. Więcej na ten temat znajdziecie Państwo popołudniu w Comparic. Zapraszamy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here