Naga MarketsWczorajszy dzień pełen był różnych ważnych danych. Europa i USA publikowały PMI, dodatkowo US pokazało CPI, a na rynkach stoicki spokój i dobre nastroje. S&P500 urosło, USD/JPY obronił spadki, EUR spadło nieznacznie na bardzo miękkim odczycie z Francji. Ciała świec dziennych w większości małe, co sugeruje niewielką przewagę jednej strony rynku nad drugą i brak zainteresowania konkretnym kierunkiem.

Dziś przede wszystkim  czeka nas sprzedaż detaliczna w UK. Po ostatnim spadku dynamiki o 0.4% dziś oczekujemy wyjścia powyżej 0 i przejścia na dodatnią stronę mocy by można było znów kupować słabnącego ostatnio funta.

Najwięcej miejsca w kalendarzu zajmuje Kanada, która opublikuje sprzedaż detaliczną połączoną z CPI. Rynek od dwóch dni znów sprzedaje CAD i jeśli inflacja się nie poprawi, wyprzedaż może być kontynuowana.

Z USA nadejdą dane o sprzedaży istniejących już domów – dane budowlane są ostatnio słabsze i tak też wygląda prognoza dla dzisiejszego odczytu o 16:00 czasu polskiego. Kwadrans przed 20:00 przemówienie na uniwersytecie wygłosi członek głosujący FOMC, pan Richard Fisher z Dallas Fed. Mało prawdopodobne, żeby w świetle naszej aktualnej wiedzy o polityce Fed, pan Fisher mógł coś zmienić.

Prasa dziś, podobnie jak rynki, była spokojna. Pojawiły się jeszcze echa Chińskiego PMI, utrzymujących się obaw odnośnie EM, czego kompletnie nie widać na wykresie złotówki, a także rozważania na temat rosnącego deficytu handlowego w Japonii, co może świadczyć o słabnącym efekcie Abenomics.

Uwaga z zostawianiem pozycji na weekend, ponieważ sobota i niedziela to szczyt G20 i mogą pojawić się komentarze polityków skutkujące lukami na otwarciu w niedzielę. Możecie Państwo śledzić wczesne ceny otwarcia na naszym forum oraz w portalu Comparic w niedzielę późnym wieczorem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here