Naga MarketsPoranny komentarz makro - piątek 17 stycznia

17.01.2014

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj czekaliśmy na dane o inflacji cen konsumenckich w USA oraz wnioski o zasiłki dla bezrobotnych składane po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu. Oba wskaźniki wypadły umiarkowanie i bardzo poprawnie. Wczorajszy dzień nie dostarczył konkretnych fajerwerków.

Także pan Bernanke zabrał głos na temat działań Fed w czasie kryzysu – Wideo z konferencji, pan Bernanke wchodzi około 3:36:00.

Dziś na chwilę pojawi się Wielka Brytania ze sprzedażą detaliczną i przemówieniem jednego z członków KomitetuPolityki Monetarnej BOE. Ostatnio przemawiał pan Carney w parlamencie i obyło się bez rewelacji, więc ciężko spodziewać się jakiejś poważniejszej reakcji rynku teraz.

Gwoździem dzisiejszego programu będzie paczka danych z USA. Mamy co nieco z rynku mieszkaniowego (pozwolenia na budowę i rozpoczęcia budów), produkcję przemysłową wraz ze stopniem wykorzystania mocy produkcyjnych, nastroje konsumentów według Uniwersytetu Michigan, a na koniec badanie na temat wakatów na rynku pracy (tzw. JOLTS), które to badanie będzie uważnie śledzone po ostatnim pogorszeniu NFP oraz stopnia partycypacji w sile roboczej.

Zobacz także: O co chodzi z raportem? NFP +74K, bezrobocie 6.7%

Pozdrawiam serdecznie i miłego weekendu życzę. Zapraszam po weekendzie na poniedziałkowy przegląd tygodnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here