Naga MarketsPoranny komentarz makro - piątek 14 lutego.

Dziś w prasie niewiele konkretnych informacji. Reuters podsumowuje wczorajszy dzień pisząc, że akcje rosną, a dolar ma problemy po kiepskich danych. Nastroje na rynkach zdają się być mieszane – z jednej strony inwestorzy kupowali wczoraj akcje, a z drugiej strony sprzedawali USD/JPY.

Business Insider pisze o złej pogodzie w USA, która wygląda na mającą jeszcze się pogorszyć. Meteorolodzy nazywają to “bombogenesis”, to jak front niskiego ciśnienia nabierający tempa. Grozi to kolejnymi burzami śnieżnymi, które dotąd dotknęły 12 stanów na wschodnim wybrzeżu.

Poranny komentarz makro - piątek 14 lutego.

W tych warunkach sprzedaż detaliczna wypadła mizernie, bo mało kto chce lub nawet może jechać do sklepu na zakupy. Ludzie nie mogą dojechać do pracy, zima paraliżuje wschodnie wybrzeże. W takiej sytuacji gospodarka cierpi tylko chwilowo i prawdopodobnie odbije to sobie w cieplejszych miesiącach, natomiast obecnie rynki wydają się być zaniepokojone. Business Insider pisze o rozbieżności, jaka pojawiła się w wynikach sprzedaży detalicznej i zatrudnienia w handlu detalicznym twierdząc, że w którymś momencie będzie musiało dojść do zejścia się tych wskaźników. Możliwe, że sprzedawcy pozostaną optymistyczni co do przyszłości, jednak bardziej prawdopodobne wydaje się dopasowywanie zatrudnienia do wielkości sprzedaży.

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy z przytupem, bardzo dobre dane o PKB we Francji i Niemczech pomogły euro wspinać się przede wszystkim po głowie dolara. Wciąż czekamy jeszcze na PKB Włoch oraz EMU. W wyniku świetnych danych z dwóch największych gospodarek unii walutowej PKB dla całej strefy euro powinno wypaść przynajmniej dobrze.

Wielu inwestorów czeka zapewne na dane z sektora produkcyjnego amerykańskiej gospodarki. Natomiast sklepikarze z przerostem zatrudnienia mogą być zainteresowani ankietą nastrojów konsumenckich według Uniwersytetu Michigan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here