Naga MarketsPoranny komentarz makroNo i mamy wreszcie piątek, a piątkowe dane makro nie dają odpocząć. Wczoraj wieczorem mieliśmy ciąg dalszy wzlotów i upadków jeśli chodzi o referendum dotyczące niepodległości. Tym razem sondaż pokazał 48% poparcia przeciw 52% zwolenników status quo. Oczywiście tego typu sondaże nie uwzględniają osób niezdecydowanych, których w tej sytuacji jest 15% – 20%, ale za to efekt medialny jest znacznie lepszy jeśli pokaże się 48%/52%, zamiast 38%/39% i 23% niezdecydowanych. Wtedy wydaje się, że kwestia niepodległości tego kraju balansuje na cienkiej granicy błędu statystycznego, jednak badania dowodzą, że grupa niezdecydowanych może mieć dużą siłę często głosując za utrzymaniem dotychczasowego stanu i brakiem zmian. Zatem przewaga po stronie przeciwników może jeszcze wzrosnąć.

Dziś do południa czekamy na dane ze strefy euro dotyczące między innymi dynamiki produkcji przemysłowej w sierpniu. Za lipiec mieliśmy -0.3%, obecnie konsensus wynosi +0.6%. Ponadto cały dzień będzie trwało dziś spotkanie Eurogrupy, a co za tym idzie, można się spodziewać wypowiedzi i komentarzy dochodzących z nienacka i ewentualnych krótkotrwałych  reakcji cenowych.Bądź na bieżąco z wydarzeniami, śledź Forex na żywo!

Wiki_shop_consumer_life_lifestyle_socialKluczowymi odczytami dzisiaj będą natomiast amerykańskie wskaźniki sprzedaży detalicznej, cen dóbr z importu oraz nastroje konsumentów według Uniwersytetu Michigan. Credit Agricole spodziewa się solidnego wzrostu sprzedaży detalicznej głównie na skutek wzrostu aktywności sektora motoryzacyjnego i sprzedaży nowych aut. Sprzedaż detaliczna z wyłączeniem motoryzacji już nie będzie taka dobra, choć analitycy prognozują wynik powyżej zera. Ponadto CA spodziewa się minimalnego wzrostu wskaźnika nastrojów konsumenckich podając, że za wzrostem mogą przemawiać niskie ceny benzyny, ale przeciw stoi słaby raport o zatrudnieniu w sierpniu oraz mieszane dane z innych ankiet konsumenckich.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here