Naga MarketsFOMC vs ECBFOMC dał, Mario Draghi zabrał. Tak pokrótce można podsumować sytuację z ostatnich dwóch dni na amerykańskim dolarze. Po bardzo gołębich protokołach komitetu EUR/USD wystrzeliło w górę – tylko po to, by następnego dnia wrócić do punktu wyjścia po słowach prezydenta ECB.

Dzisiejszy kalendarz makro należy raczej do lekkich. Rano poznaliśmy odczyty francuskiej produkcji przemysłowej (0% vs -0.2% prognozowane i 0.3% poprzednio). O 10:00 opublikowany zostanie natomiast ten sam reading dla Włoch, gdzie rynki spodziewają się wyraźnej poprawy (0.5% z -1.0%).Europejskie indeksy wystartowały z kolejnym dniem wyprzedaży. WIG20 na początku sesji traci -0.80% i gorzej od niego plasuje się jedynie niemiecki DAX (-0.88%).

Oprócz tego uwagę dzisiaj powinniśmy zwrócić na:

  • 10:00 – Norwegia – inflacja bazowa oraz CPI
  • 10:30 – Wielka Brytania – bilans handlowy (ogólny, dóbr)
  • 12:00 – Portugalia – inflacja CPI
  • 14:30 – USA – indeks cen eksportowych oraz importowych
  • 14:30 – Kanada – stopa bezrobocia, zmiana netto zatrudnienia
  • 15:00 – USA – wystąpienie Plossera z FED Filadelfia
  • 20:00 – USA – miesięczne oświadczenie budżetowe

 

Pozytywne odczyty mogą wyraźnie zwiększyć siłę CAD
Pozytywne odczyty mogą wyraźnie zwiększyć siłę CAD

Najważniejszym odczytem przed rozpoczęciem weekendu będą dane o kanadyjskim zatrudnieniu. Rynek spodziewa się wzrostu miejsc pracy we wrześniu o 20 tysięcy etatów w porównaniu z sierpniowymi spadkami o 11 tysięcy. Stopa bezrobocia powinna utrzymać się natomiast na 7%.

Zdaniem Credit Agricole pozytywne wyniki dzisiejszego raportu dot. zatrudnienia pozwolą CAD wyraźnie się umocnić. Rozczarowujące rezultaty nie powinny natomiast doprowadzić do silnej wyprzedaży. Jeżeli dane naprawdę pozytywnie zaskoczą wtedy USD/CAD może osunąć się o kolejnego centa. Kluczowe wsparcia dla pary znajdują się na 1.105.

W związku z rozpoczynającym się weekendem życzymy Wam i również sobie udanego wypoczynku! 🙂Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here