Naga MarketsPoranny komentarz makro - piątek 10.01

10.01.2014

Te artykuły również Cię zainteresują
Witam serdecznie w porannym komentarzu makro.

Dzisiejszy dzień rozpoczęły Chiny bilansem handlowym. Spadek nadwyżki o $7 mld niekoniecznie był zaskoczeniem w świetle ostatnich danych o inflacji (CPI oraz PPI), która słabnie bardziej niż oczekiwano.

Francuska produkcja przemysłowa zaskoczyła pozytywnie pół godziny temu wartością 1.2% wobec prognozy 0.6% przy ujemnej wartości poprzednio (-0.3%).

Dziś z Europy czeka nas jeszcze produkcja w wytwórstwie i przemyśle w UK (o zwykłej porze) oraz ostateczny odczyt PKB Niemiec – najprawdopodobniej pokryje się z poprzednimi szacunkami, stąd potencjalnie nie jest to istotne wydarzenie.

Dziś gwoździem programu będą raporty o zatrudnieniu z Ameryki północnej (USA i Kanada), przy czym stopa bezrobocia i dynamika etatów NFP, będą najważniejszymi w całym dniu. W świetle ostatnich danych oraz rozpoczętego zwijania, dobre dane powinny być zachętą do trzymania zysków z długich pozycji dolarowych i dokładania na niektórych parach. Jednak poziom 7.0% na stopie bezrobocia wydaje się być mocny, a słabszy odczyt niesie ryzyko silnej czkawki na dolarze.

Równolegle z “payrollsami” także Kanada opublikuje dane z rynku pracy. Tutaj prognozowany jest lekki spadek dynamiki zatrudnienia, natomiast stopa bezrobocia bez zmian.

Jeszcze o 16:00, instytut NIESR opublikuje szacunkowe PKB Wielkiej Brytanii za IV kwartał przy czym w II i III kwartale dynamika PKB wynosiła 0.8%.

Zobacz także: Brak zdecydowania na EdkuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here