Naga MarketsWczorajsze dane okazały się pozytywne dla strefy euro, a także dla USA i Kanady.w Europie maleje bezrobocie, rośnie sprzedaż detaliczna w Niemczech czy konsumpcja we Francji. Zmalała natomiast inflacja do 0.4% r/r z 0.5% poprzednio. Inflacja bazowa pozostała na tym samym poziomie 0.8%, co znacznie osłabia wydźwięk odczytu szerokiego (z żywnością i energią).

w USA ilość tygodniowych wniosków o zasiłki wzrosła minimalnie, ale wciąż utrzymuje się na poziomach 300 tys. (początkowe) oraz 2,5 mln (ciągłe). Komentarze po danych mówiły, że jest to dobre potwierdzenie poprawiającej się sytuacji na rynku pracy.

kanadyjski PKB wzrósł o 0.4% miesiąc do miesiąca, co jest bardzo dobrym i jednocześnie zaskakującym wynikiem w świetle ostatnich analiz banków. Jest to także pośrednio dobra informacja o gospodarce USA, z którą Kanada jest silnie związana.

Dziś dzień odczytów PMI wytwórców zarówno w Chinach i Japonii, gdzie publikacje były umiarkowanie dobre tak, jak oczekiwano, ale także w EMU, Wielkiej Brytanii i USA. Prognozy wszędzie w okolicy poprzednich wartości, poza USA, gdzie spodziewana jest poprawa indeksu aż o 0.8 pkt.

Ponadto dziś, w pierwszy piątek miesiąca, Biuro Statystyk Pracy w USA publikuje raport o zatrudnieniu. Wskaźniki powiązane z zatrudnieniem pozostają raczej umiarkowanie pozytywne, podobnie jak prognoza dzisiejszego NFP. Cieszy natomiast silny wzrost nastrojów konsumentów według Conference Board (z 85 do 90). Tym samym możliwe jest, że zyska wskaźnik konsumencki Uniwersytetu Michigan planowany na dzisiejsze popołudnie.

Wikipedia.com

I wreszcie kolejny ważny wskaźnik oparty o wydatki osobiste, a więc inflacja PCE często-gęsto przywoływana przez oficjeli Fed przy różnych okazjach. Nie sposób go zignorować. Jeśli potwierdzi on ostatni wzrost inflacji, to możemy mieć do czynienia z nową sytuacją, w której przewodniczącej FOMC, Janet Yellen, będzie coraz trudniej negować fakt wzrostu dynamiki cen nazywając go jedynie statystycznym szumem.

invest

Tak więc dzisiaj mamy mocny 'combos’ ważnych danych. Warto uważnie wybierać pary do gry i momenty wejść. Natomiast osoby o słabszych nerwach być może powinny już dziś zacząć weekend ;).Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here