Naga Marketskomentarz_makroWczorajszy dzień na rynkach kapitałowych nie należał do najbardziej udanych. Fala spadków przetoczyła się od Azji, przez Europę aż na Ameryce kończąc. Nikkei225 0,68% pod kreską, DAX 0,56% na minusie a S&P500 blisko zera – 0,18% pod kreską. Pojawiły się komentarze, że to brak dalszego luzowania ze strony BoJ stał się przyczyną tych spadków. Czy tak faktycznie było? Czy możemy dziś liczyć na wsparcie ze strony Fed?


 

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorek, 15 marca to dzień w którym poznaliśmy również raport amerykańskiej sprzedaży detalicznej, inflację producencką oraz indeks NY Empire State. Dane zaskoczyły – zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Czynnikiem, który był odpowiedzialny za osłabienie się dolara w pierwszych minutach po publikacji serii danych (godzina 13:30) była spora rewizja w dół zmiany sprzedaży detalicznej w styczniu – tempo tejże okazało się jeszcze wolniejsze i wyniosło -0,4% wobec poprzednio opublikowanych -0,2%.

Niemniej jednak pozytywne odczyty tego wskaźnika zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym (w obu przypadkach lepiej od rynkowych prognoz) oraz danych dotyczących PPI i (przede wszystkim) indeksu NY Empire State (odczyt 0,62 wobec -16,64 poprzednio) spowodowały, że EUR/USD ponownie przetestowało dolne ograniczenie formacji trójkąta:

EURUSDM30

Co nas czeka dzisiaj?

Traderzy z Europy czekać będą przede wszystkim na dane dotyczące brytyjskiego rynku pracy – na godzinę 10:30 zaplanowano bowiem raport dotyczący średnich zarobków na godzinę z uwzględnieniem bonusów (prognoza 2% wzrostu w styczniu), publikację zmiany zatrudnienia oraz poziom stopy bezrobocia na Wyspach. Na godzinę 13:30 z kolei zaplanowano publikację brytyjskiego budżetu, jednak wówczas na celowniku znajdą się dane z Ameryki…

O co chodzi? Przede wszystkim o bazowy wskaźnik CPI, którego prognozy zakładają poziom 0,2% (2,2%) w ujęciu miesięcznym (rocznym). Wartym śledzenia na pewno będzie również raport dotyczący wydanych pozwoleń na budowę:

chartHandlujący ropą naftową zwrócą również uwagę na zaplanowany o godzinie 15:30 raport EIA dotyczący zapasów tego surowca, jednak oczy wszystkich zwrócone będą na Fed.

invest

Już o 19:00 poznamy prognozy gospodarcze Rezerwy oraz, co najważniejsze, decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Rynki nie prognozują zmiany w tej kwestii i czekają na oświadczenie prezes Fed, Janet Yellen (godzina 19:30). Wczorajsze dane nie powinny jednak znacząco wpłynąć na ocenę kondycji amerykańskiej gospodarki przez Rezerwę Federalną. Odnośnie prognoz gospodarczych, uważa się, że będą one dość jastrzębie – zaprezentowane dziś kropki mają, zdaniem ekspertów, wskazać na trzy podwyżki przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Proponowane analizy:

HubStyle jest właścicielem marki odzieżowej Sugarfree.pl i sklepu internetowego pod tym adresem, oferującego sukienki, głównie polskiej produkcji. Hubstyle czyli „Nokaut na nowo” (dawna nazwa spółki) osiąga w ostatnim czasie maksima trendu wzrostowego, rosnąc w ubiegłym tygodniu o niespełna 15%, a w tym już niemal dwa razy tyle. Wszystko to na bardzo wysokich obrotach…

hubstyleConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here