Naga MarketsWczoraj nadeszły nieprzychylne dane z Nowej Zelandii i strefy euro, jednak rynki szczególnie się tym nie przejęły czekając na rewelacje ze strony Janet Yellen, prezes Fed, zeznającej przed połączoną komisja kongresu i senatu. Rewelacji nie było, a złośliwi komentatorzy wytykali pani Yellen uniki.

Janet Yellen w Kongresie

W nocy dane z Australii wykazały spadek bezrobocia z 6.0% do 5.8%, ale także – co również korzystne jest dla wyspy kangurów – poprawę bilansu handlowego Chin przy wzroście zarówno eksportu jak i importu.

Dziś na tapecie mamy przede wszystkim (czas polski):

13:00, posiedzenie BoE i oświadczenie w sprawie dalszej polityki monetarnej.

Credit Agricole prognozuje:

“BoE prawdopodobnie pozostawi swoją politykę monetarną bez zmian (stopa bankowa 0.5%, program skupu aktywów 375 mld GBP). PKB w I kwartale wyniosło 3.1% r/r, nieco poniżej prognozy BoE (3.5% r/r), jednak wynik ten może zostać zrewidowany w górę w kolejnych odczytach. Inflacja CPI średnio wyniosła 1.7% w I kwartale porównując z szacunkami BoE z lutego na poziomie 1.8%. Stopa bezrobocia spadła poniżej progu 7% aktywując przejście do drugiej fazy instrukcji wyprzedzających, w której BoE będzie obserwował szerszą gamę wskaźników (jak ilość osób zatrudnionych poniżej kwalifikacji, ilość przepracowanych godzin czy zmiany siły roboczej) w celu oszacowania skali zastoju w gospodarce. (…) Prawdopodobnie raport BoE o inflacji [14 maja – przyp. tłum.] będzie mniej gołębi i przybliży nam termin pierwszej podwyżki stóp procentowych.”

13:45, oświadczenie ECB w sprawie stóp procentowych i polityki w sprawie EUR.

14:30, konferencja prasowa ECB, na której Mario Draghi będzie usiłował komunikować się z rynkiem

Credit Agricole w sprawie ECB pisze:

“Odbicie inflacji HICP w strefie euro w kwietniu powinno przekonać ECB do dalszej pasywności. Wciąż jednak oczekujemy, że prognozy członków rady zostaną zrewidowane w dół, a ECB obniży stopy procentowe w czerwcu. (…)”

15:30, kolejny dzień zeznań pani Yellen, tym razem w komisji senackiej ds. budżetu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here