Naga MarketsWitam serdecznie w porannym komentarzu makro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajszy dzień nie przyniósł rewolucji, natomiast waluty EM oraz antypodów dodatnio skorelowanych z EM były szeroko sprzedawane.

Przemówienie pana Carney’a nie wniosło niczego nowego w kwestii postrzegania polityki monetarnej BoE przez inwestorów.

FOMC kontynuuje zwijanie QE o kolejne 10 mld dolarów dostrzegając jednocześnie poprawę w gospodarce i względną równowagę na rynku pracy.

RBNZ postanowił o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie sugerując podwyżkę w przyszłości.

Dokładniejsze informacje można znalezc we wpisach na naszym koncie Facebook.

Dziś hiszpańskie PKB nie zaskoczyło, choć 0.3% po poprzednim odczycie 0.1% jest dobrą wiadomością dla pogrążonej gospodarczo Hiszpanii. W dalszej kolejności czekamy na dane o podaży pieniądza i akcji kredytowej w UK. Konsensus odzwierciedla poprawę gospodarczą, a funt jest na fali kupowania. Ryzykiem jest tutaj wyjątkowo zły odczyt, jednak jest on mało prawdopodobny.

Popołudniu odczyt PKB USA kwartał do kwartału, tygodniowe wnioski o zasiłki, inflacja według dóbr liczonych w PKB oraz kontrakty na nowe domy. Jest to spory natłok istotnych danych. PKB będzie głównie potwierdzeniem wcześniejszej wyceny inwestorów (odczyt advanced jest późnym odczytem). Konsensus jest wyjątkowo niski w porównaniu z poprzednią wartością (3.3% exp. vs 4.1% prev). Tu może być zaskoczenie zarówno w górę, jak i w dół, choć z uwagi na dużo niższy konsensus wynik może wstrzelić się gdzieś pomiędzy tymi wartościami.

Późnym wieczorem, 22:45 CET mamy bilans handlowy Nowej Zelandii. Prognoza 550M wobec poprzednich 183M, to bardzo optymistyczne założenie. Biorąc pod uwagę, że najlepsze dane docierają z sektora mieszkaniowego w NZ, może się okazać, że eksport został przeszacowany. Gdyby jednak oczekiwania się potwierdziły, będzie to bardzo dobra wiadomość dla NZD i gospodarki kraju. Oznaczałoby to także presję inflacyjną i możliwość rychłej podwyżki stóp.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here