Naga MarketsPoranny komentarz makroWczorajsze oświadczenie FOMC okazało się jastrzębie, na co rynki nie były przygotowane po ostatniej wyprzedaży (korekcie) na USD/JPY i rajdzie na obligacjach. Po oświadczeniu rynki wyprzedały obligacje (rentowności w górę) kupując przy tym USD do takich walut jak EUR, JPY czy NZD. Dodatkowo RBNZ dołożył do kierunku spadkowego na kiwi, dając do zrozumienia, że póki co podwyżek stóp procentowych w Nowej Zelandii nie będzie.

Dziś nieco danych z Europy, w tym:

– dynamika PKB  w Hiszpanii, która wypadła zgodnie z konsensusem na dobrym poziomie +0.5% kw/kw

– zmiana liczby bezrobotnych w Niemczech o -22’000, stopa bezrobocia pozostaje na poziomie 6.7%

– CPI w Niemczech, wskaźniki z poszczególnych landów ukazywały się będą w trakcie sesji we Frankfurcie.

Najważniejsze dane dzisiaj nadejdą natomiast z USA:

– Odczyt dynamiki PKB, gdzie prognoza jest dość niska, na poziomie 3.1% wobec 4.6% w II kwartale (wynik w formacie rocznym, pomnożony przez 4).

– Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych (tygodniowe), które biją kolejne rekordy w pozytywnym znaczeniu wyraźnie zagrzewając miejsce pod poziomem 300k.

– Wystąpienie Janet Yellen na szczycie w Waszyngtonie. Wczoraj nie było konferencji prasowej po posiedzeniu FOMC i jesteśmy bardzo ciekawi, co pani prezes powie dzisiaj – wczorajsze oświadczenie było zaskakująco jastrzębie i dzisiejsze słowa Janet Yellen mogą być gołębim kubłem zimnej wody, by skontrować optymizm rynków (prezes Fed zrobiła już coś podobnego wcześniej), albo mogą potwierdzić tezy dotyczące rynku pracy, co wzmocni jastrzębi przekaz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here