Naga MarketsWczorajsze odczyty były pozytywne z punktu widzenia fundamentalnego, jednak na rynkach bardzo nerwowo. Prasę obiegła wiadomość, że Rosja sprawdza gotowość bojową jednostek wojskowych na zachodzie i chwilowa wyprzedaż szarpnęła parami jenowymi oraz giełdą. Ostatecznie dynamiczne odkupienie uspokoiło sytuację, przynajmniej na USD/JPY i SP500. Wczoraj traciły mocno metale, waluty towarowe, ale też EUR/USD. Dobre dane z Niemiec (nastroje konsumentów) przebił bardzo dobry odczyt z USA o ilości sprzedanych nowych domów: +468k wobec prognozy +406k i rewizja poprzedniego odczytu w górę o 13k.

Dziś Australia zaczęła kiepskimi danymi o wydatkach przedsiębiorstw.

Europa publikuje dziś przede wszystkim zmianę zatrudnienia, stopę bezrobocia oraz wstępne CPI w Niemczech. Nie spodziewamy się tu szczególnych niespodzianek, gospodarka niemiecka dobrze sobie radzi i nastroje są bardzo dobre.

Gwozdziem programu jednak będą dzisiejsze zamówienia na dobra trwałe w US – szczególnie rdzeń. Do tego dołożą się tradycyjne już tygodniowe wnioski o zasiłki – wszystko to o 14:30 czasu polskiego. Analitycy prognozują bardzo słaby odczyt Durable Goods w szerokim ujęciu z uwagi na bardzo małą ilość zamówień w Boeingu w ubiegłym miesiącu. Przez czynnik “transportu” wskaźnik ma dużą zmienność – sprzedaż nowych aut również lubi wahać się znacząco. Stąd wszyscy skupiają się na rdzeniu (bez transportu).

O 16:00 CET zeznawała będzie pani Janet Yellen przed senacką komisją bankową. Wydaje się, że jedyne co może mieć znaczenie, to rzucenie nieco światła na ocenę ostatnich słabych danych US przez FOMC i panią Yellen.

Dzisiejsza prasa pisze o kiepskich nastrojach na azjatyckich giełdach w związku z kryzysem na Ukrainie, ale też o rosnącym eksporcie z Nowej Zelandii, spadkach na złocie i umocnieniu dolara przed dzisiejszym wystąpieniem Janet Yellen.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here