Naga MarketsReserve Bank of New Zealand zgodnie z oczekiwaniami rynku podwyższył dzisiaj w nocy swoją główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 3.5%. Spowodowało to silne osłabienie NZD na światowych rynkach. Inwestorzy mogli się tego jednak spodziewać – RBNZ już od dłuższego czasu otwarcie mówi, że dolar nowozelandzki  był wyceniany zbyt wysoko i w żaden sposób nie pokrywał się z cenami surowców oraz towarów. Dzień upłynie natomiast pod hasłem amerykańskiego initial jobless claims oraz sprzedaży nowych domów w ujęciu miesięcznym .

W czasie sesji europejskiej warto zwrócić uwagę na indeksy PMI w strefie euro (10:00), które według konsensusu powinny odbić z poziomu 51.8 do 52.2 w sektorze przemysłowym i z 52.8 do 53.3 w sektorze usług po dwóch miesiącach spadków z rzędu. Francuskie i niemieckie odczyty okazały się tutaj raczej korzystne i powinny wspierać dobre wyniki całej eurozony.Pół godziny później (10:30) dowiemy się natomiast jak w ujęciu miesięcznym i rocznym zmieniała się sprzedaż detaliczna na Wyspach. Konsensus pokazuje, że w porównaniu do czerwca odbiła do 0.3% z poziomu -0.5%. W ujęciu rocznym prognozy pokrywają się z danymi historycznymi na poziomie 3.9%.

Co do pierwszych wniosków o przyznanie zasiłku, to rynki spodziewają się delikatnego pogorszenia indeksu. W zeszłym tygodniu wskaźnik mówił o 302 tysiącach aplikujących, konsensus natomiast wskazuje na wzrost o 6 tysięcy.

W przypadku sprzedaży nowych domów w czerwcu, Credit Agricole spodziewa się spadku o -3.0% po gwałtownych majowych skokach na poziomie 18.6%. Jak raportowano w najaktualniejszej Beżowej Książce, aktywność na mieszkaniowym rynku nieruchomości różni się silnie w poszczególnych stanach – można zauważyć jednak ogólny spadek popytu.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here