Naga MarketsWczoraj wydarzenie dnia były protokoły FOMC, choć Wielka Brytania również dostarczyła trochę emocji przez wzrost stopy bezrobocia z 7.1% do 7.2%, podczas gdy chyba wszyscy oczekiwali równego spadku do progu 7.0%.

Bloomberg 20 lutego 2014
https://www.bloomberg.com/news/economy/

Dziś prasa pisze głównie o dwóch wydarzeniach – wczorajszym FOMC oraz słabym odczytem chińskiego PMI i wynikającą z tych wydarzeń wyprzedażą na S&P 500 oraz osłabieniem USD/JPY.

Protokoły FOMC pokazały, że FOMC obrał ścieżkę zwijania (“auto-taper”) i nie zamierza z niej zejść o ile gospodarka nie wykaże jakichś znaczących sygnałów mówiących o zmianie trendu. Członkowie komitetu uznali słabe dane z grudnia za anomalię wywołaną najprawdopodobniej pogodą. Zdaniem większości gospodarka rozwija się w tempie powyżej oczekiwań i wszystko zmierza do realizacji średnioterminowych prognoz. Wszystko to wskazuje na dalsze zwijanie na posiedzeniu 19 marca. Można spodziewać się też wtedy modyfikacji instrukcji wyprzedzających.

Dziś czekamy na PMI z Europy i Stanów Zjednoczonych oraz CPI i wnioski o zasiłki z USA. Prognozy dla PMI w dużej mierze oscylują w okolicy poprzednich odczytów, co w świetle dobrych ostatnio nastrojów jest bezpiecznym założeniem. Dynamika cen dóbr konsumenckich w ujęciu miesięcznym spodziewana jest na poziomie 0.1% co nie jest ani dobrym, ani złym wskazaniem. W związku ze słabymi ostatnio danymi z USA, za co wielokrotnie już została obwiniona zła pogoda, nie należy spodziewać się rewelacji w przypadku PMI czy wniosków o zasiłki z USA. Być może liczby te będą lekko czerwone. Rynki w ostatnim czasie zdają się czekać na jakiś impuls i ta cała zła pogoda w US oraz obawy o spowolnienie w Chinach wypadają akurat w tym samym momencie. Dobre dane mogą dać rynkom wytchnienie, a złe dane zapewne podsycą tylko obawy.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here