Naga MarketsFunt w odwrocie po wczorajszym wystąpieniu Marka Carney’a, który przyznał, że sytuacja na rynku pracy jest gorsza niż Komitet Polityki Monetarnej prognozował, a podwyżki stóp procentowych mogą się odsunąć w czasie. Rynki zareagowały wyprzedażą.

Wystąpienie prezesa Banku Anglii można było śledzić z nami w Comparic na żywo.

 Również USA rozczarowały danymi o sprzedaży detalicznej, która wypadła nieznacznie powyżej 0.0%.

Zachód słońca nad Berlinem | Wikimedia

Dziś do południa dane z Europy. Właśnie ukazały się wstępne wyniki kwartalnej dynamiki PKB, która we Francji pozostało wyniosła 0.0%, a w Niemczech PKB skurczyło się o 0.2%. Wyniki te są bardzo słabe.

Wciąż czekamy jeszcze na odczyt finalny inflacji konsumenckiej (CPI) w EMU rok do roku, która w odczycie wstępnym wyniosła 0.4% i obecnie analitycy spodziewają się potwierdzenia tego wyniku.

Warto również zwrócić uwagę na miesięczny biuletyn ECB, w którym zawarta ma być analiza wskaźników makro w wydaniu ECB.

W sesji amerykańskiej będzie dziś raczej spokojnie. Uwagę zwraca jedynie odczyt dynamiki cen dóbr importowanych, który ma częściowy udział w inflacji konsumenckiej. Poza tym mamy tradycyjne, tygodniowe wnioski o zasiłki notujące stopniowo coraz niższe wartości.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGorące spółki dnia: ATM Grupa, Tauron
Następny artykułS&P500 – wyraźny ruch popytu
Marcin Nowogórski
Inwestor, pasjonat rynków finansowych. W 2006 roku zaczął handel na Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2011 roku na rynku Forex. Zawodowo współpracuje z firmami z branży inwestycyjnej, a także technologii finansowej jako szef strategii oraz dyrektor ds. marketingu i komunikacji. Marcina śledzić możesz na Facebooku, Twitterze i Linkedin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here