Naga MarketsPoranny komentarz makro - czwartek 13 lutego.

Wczoraj oczy wszystkich skupione były na raporcie BoE na temat inflacji. Bank Anglii przedstawił propozycje nowych instrukcji wyprzedzających na czas, kiedy wypełnią się dotychczasowe. Więcej w artykule: Raport Inflacyjny BoE – Ożywienie gospodarcze w UK zyskało momentum.

Jednak tuż przed raportem pojawiła się inna ważna wiadomość, która niektórym obserwatorom mogła umknąć – produkcja przemysłowa w strefie EMU skurczyła się w ujęciu miesięcznym aż o 0.7% tracąc dodatkowo na rewizji poprzedniego odczytu jeszcze dwie dziesiąte procenta.

Dziś wszyscy czekamy na miesięczny biuletyn ECB – już o 10:00 CET, po który przyjdzie czas na dane o sprzedaży detalicznej i tygodniowych wnioskach o zasiłki w USA. Dane te mogą być słabsze od oczekiwanych z uwagi na złą pogodę w USA.

Business Insider – kliknij by powiększyć!

Tymczasem zła pogoda wraca za ocean, jak donosi Business Insider. Spekuluje się, że poprzednie dane, m.in. z rynku pracy, obciążone były czynnikami atmosferycznymi. Jeśli tak, to nie ma się czym martwić, ponieważ potencjał w gospodarce powinien to wyrównać w nadchodzących miesiącach. Przewodnicząca FOMC, Janet Yellen, stwierdziła, że na posiedzeniu w marcu komitet będzie uważnie przyglądał się przyczynom słabszych w ostatnim czasie danych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here