Naga MarketsWczorajsze wystąpienie Mario Draghi’ego nie wprowadziło istotnych zmian w oczekiwaniach inwestorów.Podobnie protokoły FOMC zostały przyjęte wyjątkowo spokojnie.

W nocy dane z australijskiego rynku pracy wyraźnie rozczarowały inwestorów, choć były mieszane. Wzrosło zarówno zatrudnienie (o 15.9 tys. etatów), ale wzrosła również stopa bezrobocia do 6.0% z 5.9% poprzednio. AUD/USD zareagował silnym spadkiem na te dane.

Chiński bilans handlowy wyniósł 31.6 mld USD i nadwyżka ta jest niższa niż miesiąc wcześniej, jednakże dane wskazują na wzrost zarówno eksportu, jak i importu, co jest informacją pozytywną.

W dniu dzisiejszym czeka nas przede wszystkim posiedzenie Banku Anglii oraz miesięczny biuletyn Europejskiego Banku Centralnego. Zasadniczo w obu przypadkach nie spodziewamy się niczego zaskakującego.

Popołudniu wnioski o zasiłki dla bezrobotnych z USA, a tuż przed północą wystąpienie Richarda Fisher’a, członka komitetu FOMC. Po wczorajszym komentarzu innego członka FOMC, James’a Bullard’a, że szybki wzrost zatrudnienia powinien odbić się na inflacji i stanowi dobrą podstawę do rozważenia wcześniejszej podwyżki stóp procentowych, dzisiejsze słowa Fisher’a – potwierdzające lub zaprzeczające – mogą poruszyć dolarem.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here