Naga MarketsWczorajsze protokoły FOMC wywołały dalszą wyprzedaż dolara. Inwestorzy zrozumieli, że przecenili pozytywny wydźwięk projekcji przyszłych stóp procentowych przedstawionej po posiedzeniu 18-19 marca (tzw. kropki). Dolar szeroko stracił na rynku także w wyniku gołębich wzmianek o zastoju na rynku pracy, warunkowej natury przyszłych podwyżek stóp procentowych oraz zaniepokojenia komitetu niską inflacją. Wczoraj VIX spadał dalej osiągając pułap 13.82, co może oznaczać, że rynki są raczej spokojne.

Dziś w nocy nadeszły doskonałe dane z Australii. Rosną oczekiwania inflacyjne i zatrudnienie. Stopa bezrobocia spadła z 6.1% do 5.8% w marcu. Z kolei pozornie dobry odczyt bilansu handlowego Chin +7.7 mld $ wobec -23.0 mld $ miesiąc wcześniej, wynika niestety z negatywnych przesłanek. Eksport spadł o 6.6%, a import o 11.3% – stąd nadwyżka, która wcale nie wygląda tak pozytywnie. AUD/JPY po wystrzale w górę na dobrych danych z rynku pracy spadł gwałtownie po informacjach z Chin.

W Europie dane z Francji – produkcja przemysłowa oraz inflacja CPI. Mówi się, że Francja znalazła się w gospodarczych tarapatach, a rządy Hollande’a spustoszyły budżet. Przynajmniej mają tak upragnioną przez kraje rozwinięte inflację.

Według kalendarza dziś ważnym wydarzeniem będzie oświadczenie Banku Anglii o dalszej polityce monetarnej w stosunku do funta. Wielu komentatorów ogłosiło to wydarzenie ‘jałowym’ z uwagi na fakt, że BoE jest bardzo przewidywalny, a zamiary banku są dość jasno określone.

 Z USA nadejdą dziś dwa odczyty – tygodniowe wnioski o zasiłki, a także dynamika cen dóbr importowanych – pierwszy wskaźnik inflacyjny w tym miesiącu przed jutrzejszym PPI.

Cały dzień także będzie odbywał się także szczyt G20 i G7, co może skutkować nagłymi, dziwnymi komentarzami i plotkami, które mogą zatrząść rynkiem w skali dnia.

Z ciekawostek, Marketpulse.com przytacza wypowiedź Ethana Harrisa z Bank of America, który uważa, że bankierzy centralni widzą to, co chcą widzieć i powtarzają w kółko, że inflacja wkrótce przyspieszy, choć ona ciągle opada.  Zdaniem Harrisa bankierzy zaklinają rzeczywistość mówiąc raz za razem, że to kwestia przejściowa, choć ryzyko dysinflacji występuje w wielu miejscach na świecie.

Wykres dnia:  AUD/JPY M5 po dzisiejszych danych z Azji, wystrzał na dobrych danych o zatrudnieniu i spadki po bilansie handlowym Chin.

AUD/JPY m5 10 kwietnia.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here