Naga Marketskomentarz_makroŚroda to kolejny dzień, w którym spora liczba europejskich indeksów zaliczyła wzrosty. Na zielono dzień zakończył DAX, CAC40 czy FTSE MIB. Polski WIG20 nieco gorzej, 0,1% pod kreską. Na pozytywne zakończenie dnia nie mogło liczyć jednak EUR, wspólna waluta na koniec sesji amerykańskiej traciła do dolara 0,54%.


Do najważniejszych wydarzeń wczorajszego dnia zaliczyć należy przede wszystkim amerykański raport dotyczący sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym. Wzrost tejże o 5,1% w marcu pozwolił dolarowi nie tylko skorygować początkowe wzrosty EUR/USD, ale ostatecznie zepchnąć parę poniżej 1,1300:

EURUSDH4Pozostając przy amerykańskich raportach, o 16:30 poznaliśmy wielkość zapasów ropy naftowej w posiadaniu Amerykan. W tym tygodniu odnotowano kolejny spadek tychże (2,08 mln baryłek), co  spotkało się z gwałtowną odpowiedzią byków:

OILWTIH1Do ważniejszych wiadomości ostatnich godzin zaliczyć należy również decyzję tureckiego banku centralnego o obniżce tamtejszych stóp procentowych o 50 pb. TRY gwałtownie zareagowało na cięcie, przebijając wsparcie w okolicy 2,8250. Obecnie obserwujemy korektę tych spadków:

USDTRYH4Na co jeszcze czekamy?

Ważnych danych dzisiejszego dnia nie ma zbyt wiele, już o 10:30 poznamy wyniki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w marcu oraz jej bazowego wskaźnika. Potwierdzenie prognoz w połączeniu z coraz większą grupą ankietowanych Brytyjczyków, którzy opowiadają się w sondażach za pozostaniem w strukturach unijnych powoduje, że funt ma szansę kontynuować rozpoczęte w tym tygodniu wzrosty:

Im bardziej pozytywne dane z Wielkiej Brytanii, tym większe szanse dla GBP na kontynuowanie wzrostów - pomimo wczorajszej "wpadki".
Im bardziej pozytywne dane z Wielkiej Brytanii, tym większe szanse dla GBP na kontynuowanie wzrostów – pomimo wczorajszej “wpadki”.

Kontynuując wątek brytyjski należy nadmienić, że na godzinę 16:00 zaplanowane jest wystąpienie gubernatora Bank of England, Marka Carneya.

Jednak to nie dane z Wielkiej Brytanii skupią na sobie uwagę inwestorów. Zrobi to natomiast EBC, bo już o 13:45 poznamy decyzję w sprawie wysokości stopy depozytowej EBC. Pomimo tego, że nie przewiduje się zmian w bieżącej polityce monetarnej strefy euro, dzisiejsze oświadczenie Banku jak również zaplanowana na godzinę 14:30 konferencja prasowa Mario Draghiego zdaniem ekspertów powinna kontynuować gołębią retorykę jaką usłyszeliśmy w marcu. Mimo to, zwraca się również uwagę na nieco lepsze warunki finansowe w Europie niż miesiąc wcześniej:

43618Inwestorzy w Stanach zwracać będą uwagę również na publikowany o 14:30 indeks Philadelphia Fed Manufacturing. To jedyny ważniejszy amerykański raport w tym dniu.

Proponowane analizy:

Morning False Breakout GBPUSD – jest strategią day tradingową. Strategia jest przeznaczona dla pary walutowej GBPUSD. Podstawowym założeniem strategii to wejście w pozycję podczas zwiększonego wolumenu na rynku. Wszyscy wiemy, że w trakcie trwania sesji azjatyckiej na większości par walutowych wolumen oraz zmienność drastycznie spadają, do takich par walutowych należy również para walutowa GBPUSD… Czytaj dalej

18gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here