Naga Marketskomentarz_makroCzwartek był kolejnym dniem spadków na globalnych indeksach. DAX ponownie stracił niemal procent swojej wartości, podobnie CAC40 oraz FTSE250. Polski WIG20 również nie uchronił się przed niedźwiedziami i pod koniec sesji w Warszawie indeks tracił 0,75%.


Do najważniejszych wydarzeń wczorajszego dnia zaliczyć trzeba wydarzenia związane z Europejskim Bankiem Centralnym. Opublikowany w czwartek raport EBC spowodował liczne komentarze ważnych postaci europejskiej polityki monetarnej (Draghi, Coeure). Całość szeroko opisana została w wczorajszym południowym przeglądzie rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes EBC wystąpił publicznie jeszcze w Lizbonie. Po 16:00 zapewniał rynki, że odbudowa gospodarki europejskiej trwa i przebiega w stabilnym tempie. Stwierdził również, że każdy aktor powinien grać swoją rolę w walce o lepsze jutro – czy to był nieśmiały uśmiech w stronę Brukseli, która mogłaby wywrzeć presje na krajowe rządy, aby te swoją polityką fiskalną wsparły działania EBC w walce o wyższą stopę inflacji? Być może była to cicha zapowiedź dalszego luzowania polityki Banku jeśli zajdzie taka potrzeba? Koniec końców EUR/USD zakończyło dzień na niewielkim minusie, podwyższając jednocześnie zmienność na rynku:

Eurodolar nadal przebywa w szerokiej strefie konsolidacji 1,1340/1430
Eurodolar nadal przebywa w szerokiej strefie konsolidacji 1,1340/1430

Wczoraj o 23:30 rozpoczął się również panel dyskusyjny byłych prezesów Rezerwy Federalnej. Do Volckera, Greenspana oraz Bernanke dołączyła również obecna prezes Fed, Janet Yellen. Jak można było się spodziewać, całość dyskusji nie wniosła niczego nowego do rynkowego postrzegania dolara a najważniejszymi punktami wypowiedzi Yellen były zapewnienia, że Stany są bliskie poziomu pełnego zatrudnienia a sam Fed skupia się w tym momencie na wypełnieniu swojego celu inflacyjnego na poziomie 2%. Dodatkowo, zebrani zgodzili się, że amerykańska gospodarka rozwija się, lecz nie jest to rozwój przypominający bańkę spekulacyjną.

Na co dziś czekamy?

Kalendarz makroekonomiczny na piątek jest nieco bardziej rozbudowany niż ten wczorajszy. Przed godziną poznaliśmy dane dotyczące bilansu handlowego naszego zachodniego sąsiada (19,8 mld EUR wobec prognozowanych 18,5), a już za kwadrans poznamy szwajcarskie CPI za marzec.

42955

10:30 to czas na publikacje z Wielkiej Brytanii – opublikowane zostaną raporty dotyczące produkcji przemysłowej oraz bilansu handlowego. Godzina 14:30 i początek sesji amerykańskiej to również moment publikacji zmiany zatrudnienia w Kanadzie. Dzień zakończy raport Baker Hughes dotyczący liczby otwartych platform wiertniczych w Stanach.

Proponowane analizy:

Na wykresie 4-godzinnym pary walutowej NZD/USD doszło do wybicia linii trendu, która stanowiła wsparcir dla ceny. Linia ta została poprowadzona od dołka z 16-go marca bieżącego roku, a równolegle do niej, po szczytach, narysowana została linia kanału rosnącego… Czytaj dalej

invest

0804-NZDUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here