Naga MarketsPoranny komentarz makroWtorkowa sesja nie przewiduje szczególnie istotnych odczytów danych makro dla rynku Forex. Dopiero co poznaliśmy wysokość stopy bezrobocia w Szwajcarii, a także dane na temat produkcji przemysłowej i bilansu handlowego w Niemczech. Oprócz tego o godzinie 10:30 bilans handlowy opublikuje Wielka Brytania, a o 16:00 dowiemy się jak w USA uplasowały się miejsca pracy dzięki turystyce (JOLTS).


Co wydarzyło się wczoraj

Inwestorzy giełdowi nie mają powodów do zadowolenia, wczorajszy dzień upłynął pod znakiem awersji do ryzyka i stan ten utrzymywał się również przez całą noc. Amerykański indeks S&P 500 zamknął się pod kreską, natomiast istotny spadek zauważalny był na japońskim Nikkei 225, gdzie przecena sięgnęła na zamknięciu 5,4% i ciągle spada. Sytuacja na polskim indeksie WIG 20 również nie napawa optymizmem – 1,18% w dół.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadający apetyt na ryzyko i wzrost obaw rynków co do globalnego wzrostu sprawia, że rośnie popyt na jena japońskiego, który na chwilę obecną jest najmocniejszą walutą z koszyka G10. Na wykresie USD/JPY widać, że siła jena sprowadziła kurs tej pary na poziomy, które widziane były ostatnio w 2014 roku.

Screenshot_4

Publikacje, które pojawiły się do tej pory – stopa bezrobocia w Szwajcarii

Minutę po godzinie pierwszej dowiedzieliśmy się jaki był wskaźnik sprzedaży detalicznej BRC w Wielkiej Brytanii i okazał się on dużo lepszy niż oczekiwano (0,4%). Obecnie wynosi 2,6%, co w stosunku do miesiąca poprzedniego na poziomie 0,1% jest bardzo dobrym wynikiem.

Trochę słabszy, jednak zgodny z oczekiwaniami okazał się indeks zaufania biznesu publikowany przez Bank Rezerw Australii, którego odczyt okazał się taki sam jak w miesiącu poprzednim (2).

Jeśli chodzi o dane dotyczące stopy bezrobocia w Szwajcarii to ta wzrosła w styczniu do 3,8% przy danych, które nie były wyrównane sezonowo i utrzymała się na poziomie zgodnym oczekiwaniami w przypadku danych wyrównanych sezonowo.

Gorzej wypadł również odczyt produkcji przemysłowej i bilansu handlowego w Niemczech. Dane liczbowe widoczne są w kalendarzu na dole strony.

invest

Co czeka nas we wtorek? 

Poza danymi wspomnianymi wcześniej, w dniu dzisiejszym dowiemy się jeszcze o sytuacji handlowej w Wielkiej Brytanii, a także miejscach pracy uzyskanych dzięki turystyce (JOLTS) w Stanach Zjednoczonych. Dzień natomiast zamknie informacja na temat sprzedaży detalicznej kart elektronicznych w Nowej Zelandii.

calConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here