Naga MarketsPoranny komentarz giełdowy to nowy cykl tekstów, który ING Securities przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Na celowniku WIG20 poziom 2.300 pkt. – indeks WIG20

Rynki emerging markets pozytywnie przyjęły bardziej gołębi komunikat FEDu w sprawie przyszłej ścieżki podwyżek stóp procentowych w USA, i odpowiedziały silnymi wzrostami. Krajowa GPW podążyła tym tropem. Indeks WIG20 wrócił do grona liderów wzrostów i wyznaczył nowe maksima cenowe. Teraz na celowniku barometru największych spółek warszawskiego parkietu jest poziom 2.300 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo umiarkowanego poziomu obrotów, które na spółkach z WIG20 wyniosły nieco ponad 850 mln zł, stronie kupującej udało się wynieść notowania powyżej maksimum z lutego br. (2.272 pkt. intraday). Teraz na celowniku indeksu WIG20 jest poziom 2.300 pkt. Później możliwy jest ruch powrotny do najbliższego wsparcia. Wciąż bowiem Wall Street pozostaje w fazie korekty.

Zdrowsza sytuacja w zakresie nastrojów – indeks WIG

Podczas kreowania maksimów cenowych przez WIG w drugiej połowie lutego br., na naszym rynku panowały znakomite nastroje i silne przekonanie o kontynuacji wzrostów. Indeks Nastrojów Inwestorów osiągał historyczne poziomy optymizmu. Efektem lokalnego przegrzania była kilkutygodniowa spadkowa korekta. W tym czasie WIG przetestował najbliższe wsparcie na poziomie 57,3 tys. pkt. Z wczorajszego odczytu tego indeksu wynika, że sytuacja jest teraz zdrowsza. Utrzymuje się przewaga optymistów, jednak w umiarkowanym stopniu.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dzisiaj dzień Trzech Wiedźm – indeks S&P

Dzisiaj w USA, jak również na parkietach europejskich, rozliczane będą marcowe instrumenty pochodne. Z reguły dzień ten przynosi zwiększony poziom obrotów i trudną do wytłumaczenia zmienność. Duzi inwestorzy realizują bowiem swoje strategie na najbliższe miesiące. Indeks S&P500 po wzroście wywołanym łagodną retoryką FEDu, wczoraj nieznacznie stracił na wartości.

Informacje ze spółek

Vistula – ambitne prognozy są do zrealizowania

Vistula ocenia, że konsensus rynkowy dla tegorocznych wyników grupy jest ambitny, ale realny. Spółka będzie rozglądać się za okazjami do przejęć, choć stawia przede wszystkim na rozwój organiczny – poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch.

Komentarz: Vistula jako jedyna w branży w niewielkim stopniu odczuła odnotowany w ostatnim czasie spadek cen odzieży i umocnienie walut. Spółka ma za sobą udany 2016 r., w którym wzrosły przychody, a zysk netto osiągnął rekordowy poziom 35,2 mln zł. Zarząd zakłada kontynuację pozytywnych tendencji sprzedażowych w kolejnych okresach obrachunkowych. W tym roku oczekiwany jest dalszy rozwój organiczny oraz rozbudowa sieci zarówno w segmencie odzieżowym, jak i w jubilerskim. W tym roku wynikom finansowym powinny pomóc m.in. inwestycje w rozwój sieci sprzedaży i platformy e-commerce oraz powrót do współpracy reklamowej z Robertem Lewandowskim w II półroczu br. Z kolei segmentowi jubilerskiemu pomoże rozwój sieci salonów, w tym otwarcia sklepów w modelu franczyzowym. Spodziewane jest również ok. 50 proc. tempo wzrostu przychodów e-commerce. W ostatnich 3 miesiącach obserwujemy stopniowe osłabienie walut wobec złotego, co będzie sprzyjało poprawie wyników finansowych spółek odzieżowych.

Cyfrowy Polsat – możliwa wypłata dywidendy

Zysk EBITDA Cyfrowego Polsatu w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 902,3 mln zł, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się wyniku na poziomie 880,3 mln zł. Przychody operatora sięgnęły 2,54 mld zł, wobec konsensusu 2,52 mld zł.

Komentarz: Akcje Cyfrowego Polsatu wróciły do łask inwestorów w dniu wczorajszym. Kurs zyskał na wartości prawie 3,5 proc. i odrobił część strat poniesionych w wyniku sprzedaży pakietu akcji spółki przez EBOiR, co miało miejsce w połowie stycznia br. Inwestorzy muszą pamiętać, że EBOiR ma prawo sprzedaży kolejny pakiet akcji po 90 dniowym lock-upie. Niemniej jednak spółka posiada silne fundamenty. Niewykluczona jest w tym roku wypłata dywidendy. W ciągu najbliższych tygodni zarząd Cyfrowego podejmie decyzje, czy podzielić się z akcjonariuszami ubiegłorocznymi zyskami, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor i BM ING Banku Śląskiego nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszych komentarzy. Powielanie bądź publikowanie analizy lub jej części bez pisemnej zgody BM ING Banku Śląskiego jest zabronione.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here