Naga MarketsObserwowane w trakcie dzisiejszej sesji wzrosty dolara amerykańskiego pojawiły się w środowisku małej ilości informacji makroekonomicznych – rynek nie wziął pod uwagę również słabszego od oczekiwań odczytu sondaży NAHB dotyczącego rynku mieszkaniowego. Czyżby długie pozycjonowanie na USD wreszcie zostało silnie zredukowane?


Zdaniem analityków BNP Paribas to co obecnie obserwujemy na dolarze może świadczyć, że liczba długich pozycji dolarowych została ostatecznie silnie zredukowana po zeszłotygodniowej wyprzedaży. Wskaźnik pozycjonowania BNPP sugeruje, że liczba longów znajduje się na poziomach obserwowanych ostatni raz w wakacje 2014, zanim rynek zaczął pozycjonować się w stosunku do silnej rozbieżności pomiędzy realnymi rentownościami obligacji w krajach G3.

e46
Pozycjonowanie na USD wraca do poziomów z wakacji 2014

BNP Paribas nadal utrzymuje bycze nastawienie do dolara amerykańskiego. Zwraca jednak uwagę, że dane makro oraz sposób komunikacji FEDu z rynkiem raczej nie będą wspierały USD. W trakcie dzisiejszej sesji czekają nas dane dotyczące budowy nowych domów – analitycy BNPP liczą na dalsze odbicie po lutowych spadkach.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here