Naga MarketsNotowania walut USD, EUR, GBP, JPYW czwartek rano rynki przeważnie dryfują w miejscu, gdyż inwestorzy czekają na doniesienia ze szczytu UE, na który będą się ważyć losy brexitu. GBP traci rano, gdyż ostatnia porcja informacji osłabia optymizm. AUD został wzmocniony danymi o nieoczekiwanym spadku stopy bezrobocia.

  • Funt zakończył środę pełen optymizmu, że UE i Wielka Brytania uzgodniły ramy porozumienia brexitowego. Strony miały dogadać się w kwestii ustalenia warunków celnych oraz tego, w jakich tematach wymagana będzie zgoda Irlandii Północnej. Dziś rano jednak GBP/USD schodzi w stronę 1,2750, a rynek negatywnie przyjmuje informacje, że północnoirlandzka DUP nie może poprzeć ustalonych wczoraj warunków. Karuzela doniesień trwa.
  • Lepszy od oczekiwań raport z rynku pracy Australii podbił AUD/USD do 0,6780. Stopa bezrobocia nieoczekiwanie spadła we wrześniu do 5,2 proc. (prog. 5,3 proc.), podczas gdy zatrudnienie wzrosło o 14,7 tys. (prog. 15 tys.). Dane sugerują, że RBA zyskała przestrzeń do cierpliwego obserwowania sytuacji w gospodarce i niespieszenia się z kolejną obniżką stopy procentowej.
  • Reszta FX jest stabilna. EUR/USD dryfuje przy 1,1075, a USD/JPY osiadał ma 108,70.
  • Na rynku akcji po lekko spadkowej sesji na Wall Street w środę, dziś japoński Nikkei225 oscyluje wokół poziomu odniesienia. W Chinach Shanghai Composite zachowuje się podobnie.
  • Ropa WTI traci ok. 1 proc. i schodzi pod 53 USD/b. Raport API wskazał na zaskakująco duży przyrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu (10,45 mln baryłek), niemal 4-krotnie więcej niż się spodziewano.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here