Naga Markets

27 listopada 2012 7:45

Dzisiaj w Japonii miała miejsce kolejna słowna przepychanka pomiędzy prawdopodobnie nowym premierem Shinzo Abe a Bank of Japan. Abe kontynuuje naciski dotyczące poluzowania polityki monetarnej w celu osłabienia Jena i zwiększenie celu inflacyjnego. Wszystko to może skutkować kolejną falą wyprzedaży japońskiej waluty.

We wczorajszej wieczornej analizie USD/JPY: LINK pisałem, że możliwe jest, że to już koniec korekty. Wątpliwości dotyczyły poziomu do jakiego doszła fala C. Brakowało około 7pipsów do 50% zniesienia ruchu wzrostowego oraz do osiągnięcia typowego zasięgu fali C czyli długości fali A.

W nocy nastąpiło jednak osłabienie i odbicie od 50%, a fala A jest równa fali C co do pipsa! I jak tu nie wierzyć w harmoniczność rynków i analizę techniczną.

Wzrosty wydają się teraz bardzo prawdopodobne. Opory przez, które kurs musi się przedrzeć to szczyt fali B na 82.60 oraz szczyt z czwartku ubiegłego tygodnia na 82.80. Przejście przez te poziomy otwiera drogę na bardzo silny opór na 84.20, który wyznaczyłem w analizie weekendowej: LINK.

Poranna analiza USD/JPY 27 listopada 2012

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPoranna analiza EUR/USD 27 listopada 2012
Następny artykułKorelacje na rynku FX
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here