Naga MarketsW ostatniej w tym tygodniu odsłonie „Poranka z rynkami” analityk Comparic.pl, Łukasz Stefanik, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz sytuację techniczną na kilkunastu walorach inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Kurs euro kontynuuje spadki, ropa wybija dołem układ Overbalance, Dax z szansą na powrót do trendu spadkowego

Kurs euro do dolara (EUR/USD) powoli schodzi na niższe poziomy, niewykluczony jest ruch w kierunku okrągłego poziomu 1,1300. Oporem pozostaje górne ograniczenie lokalnego układu 1:1. Na ropie WTI mamy do czynienia z wybiciem dolnego ograniczenia układu Overbalance, niewykluczony jest głębszy spadek, lub poruszanie się w konsolidacji. Kluczowym wsparciem w dalszym ciągu jest poziom 50$ za baryłkę. Notowania złota również na chwilę wybiły układ Overbalance, nie widać jednak zdecydowanego ruchu ze strony sprzedających. Na tę chwilę kluczowe są dwa wsparcia, pierwsze z nich wynika z ostatnich lokalnych szczytów, a drugie z lokalnych dołków. Dax ma szansę na kontynuację wczorajszych spadków. W czwartek indeks osunął się ponad 250 punktów, co nie napawa optymizmem. Utrzymanie się ceny poniżej 11 000 pkt potwierdzi scenariusz spadkowy.

Szczegółowe omówienie wspomnianych walorów i szeregu innych par walutowych we wtorkowej odsłonie poranka z rynkami:

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:20 rano!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here