Naga MarketsW kolejnej w tym tygodniu odsłonie „Poranka z rynkami” analityk Comparic.pl, Łukasz Stefanik, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz sytuację techniczną na kilkunastu walorach inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Kurs euro do dolara z szansą na ruch w kierunku 1,1360, indeks Dax – bez wyraźnego kierunku, złoto może kontynuować wzrosty

Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybił wczoraj poziom 1,1300 i kontynuuje wzrosty. Aktualnie można próbować dołączyć do tego ruchu, po korekcie spadkowej. Ważne wsparcie, które należy brać pod uwagę wynika z układu 1:1, potwierdzonego okrągłym poziomem. Niemiecki indeks Dax ponownie znajduje się blisko ostatnich szczytów, niewykluczony jest atak na ostatnie maksima. W średnim terminie wsparciem pozostaje poziom 11 385 pkt., i dopóki nie zostanie on wybity, ciężko mówić o pozycjach krótkich. Oczywiście intraday w grę wchodzą zarówno pozycje długie jak i krótkie. Na złocie mamy do czynienia z ciekawą sytuacją, rynek wrócił powyżej poziomu 1300$ i jest szansa na przetestowanie go od drugiej strony. Dodatkowo intraday należy brać pod uwagę układ 1:1, który wzmacnia wsparcie.

Szczegółowe omówienie wspomnianych walorów i szeregu innych par walutowych we wtorkowej odsłonie poranka z rynkami:

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:20 rano!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here