Naga MarketsW kolejnej w tym tygodniu odsłonie „Poranka z rynkami” analityk Comparic.pl, Łukasz Stefanik, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz sytuację techniczną na kilkunastu walorach inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Kurs euro do dolara wybija poziom 1,1400 i szybko wraca, indeks Dax kontynuuje wzrosty, złoto – największe spadki od początku roku, na odwrócenie trendu jednak jeszcze za wcześnie

Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybił podczas wczorajszej sesji poziom 1,1400, jednak wzrosty nie trwały długo. Dziś warto wziąć pod uwagę poziom 1,1360 jako wsparcie, które było testowane wczoraj po godzinie 16:00. Pamiętajmy o sporej ilości odczytów danych makro na dzisiejszej sesji.

Indeks Dax znalazł się wczoraj ponownie na najwyższych poziomach od początku roku. Tendencja w ostatnim czasie jest cały czas wzrostowa, pomimo mniejszej dynamiki wzrostów. Korekta może pojawić się w każdym czasie, niemniej na razie nie widać sygnałów do spadków.

Na  złocie mamy do czynienia z największymi spadkami od sierpnia 2018 roku. Pomimo wyraźnej przeceny, jest to jedynie korekta w trendzie wzrostowym. Kluczowym wsparciem są rejony 1300$, dopiero zejście poniżej zmieniałoby układ sił na tym surowcu.

Szczegółowe omówienie wspomnianych walorów i szeregu innych par walutowych we wtorkowej odsłonie poranka z rynkami:

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:20 rano!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here