Naga MarketsW kolejnej w tym tygodniu odsłonie „Poranka z rynkami” analityk Comparic.pl, Łukasz Stefanik, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz sytuację techniczną na kilkunastu walorach inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Kurs euro do dolara odbija od 1,1400, niemiecki indeks Dax z szansą na korektę spadkową, złoto wykonuje największa korektę od sierpnia 2018 roku

Kurs euro do dolara (EUR/USD) dwukrotnie odbijał się w ostatnim czasie od poziomu 1,1400. Poziom stanowi więc najbliższy opór na dzisiejszej sesji. Jeżeli chodzi o wsparcie, zostało ono wyznaczone z pomocą układu 1:1. W średnim terminie kurs euro do dolara w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji. Niemiecki indeks giełdowy Dax rozpoczyna sesję od spadków. W ostatnim czasie ruch wzrostowy wyraźnie wyhamował, co może wskazywać na chęć korekty. Ruch spadkowy powinien się rozwinąć w momencie wybicia dołem poziomu 11370, który stanowi kluczowe wsparcie. Jeżeli nie zostanie wybity, to kurs moze kierować się na nowe maksima. Na złocie mamy do czynienia z największa korektą spadkową od sierpnia 2018 roku. W długim terminie tendencja jest nadal wzrostowa, niemniej w tej chwili istnieje szansa na wykonanie głębszego ruchu korekcyjnego.

Szczegółowe omówienie wspomnianych walorów i szeregu innych par walutowych we wtorkowej odsłonie poranka z rynkami:

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:20 rano!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here