Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPodczas odprawy „Poranek z rynkami” trader oraz analityk Comparic.pl, Adam Rak, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz kilkanaście walorów inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Kurs euro notuje poranne odbicie, funt oddala się od szczytów. Najsilniej tracą Antypody

Środowy poranek na rynku walutowym nie przynosi ze sobą większej zmienności głównych walorów, wyróżnia się jednak strata walut Antypodów (AUD i NZD), które do dolara amerykańskiego tracą kolejno 0,13% oraz 0,23%. Z kolei kurs funta po bardzo dobrym zakończeniu sesji wtorkowej oddala się od majowych szczytów, a kurs franka próbuje rosnąć po przetestowaniu dwutygodniowych dołków.

“GBP zyskuje na fali optymizmu. Uczestnicy rynku spodziewają się porozumienia na linii Londyn-Bruksela w sprawie Brexitu. Widać to na parach walutowych jak chociażby GBPUSD, EURGBP, czy GBPJPY. Złoto oraz srebro traci na wartości względem USD. XAUUSD znajduje się na wsparciu w okolicach 1475 USD, a jego przebicie otworzy drogę w kierunku ostatnich dołków” – komentował Krzysztof Kamiński.

W kalendarzu makroekonomicznym inwestorzy powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na dane o brytyjskiej oraz europejskiej inflacji, które zostaną opublikowane o 10:30 i 11:00 oraz na popołudniowe informacje o sprzedaży detalicznej w USA i (ponownie) dynamice cenowej, tym razem z Kanady (publikacje pojawią się o 14:30). Zwieńczeniem dnia jeżeli chodzi o kalendarz makroekonomiczny będzie godzina 16:30 i jak co środę wyniki zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych.

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:00 rano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here