Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPodczas odprawy „Poranek z rynkami” trader oraz analityk Comparic.pl, Adam Rak, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz kilkanaście walorów inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Kurs funta spada o 0,5% i odbija od pięciomiesięcznych szczytów. Dolar australijski zyskuje po dobrych danych

W czwartkowy poranek najsilniej traci kurs funta, który osuwa się o 0,5% w stosunku do dolara po środowym teście najwyższych poziomów od połowy maja. Wybicie 1,28 USD i wejście na pięciomiesięczne szczyty było jak na razie chwilowe, szterling jest bowiem bardzo wrażliwy na wszelkie nagłówki dotyczące Brexitu. Z kolei po stronie wzrostowej znalazł się kurs dolara australijskiego, który umacnia się o 0,3% i pozytywnie reaguje na nocne dane z lokalnego rynku pracy, gdzie stopa bezrobocia powracała do poziomu 5,2% po zaledwie jednomiesięcznym wzroście do 5,3%.

Na rynkach surowcowych złoto pozostaje stabilne tuż pod poziomem 1500 dolarów za uncję, amerykańska mieszanka ropy WTI marginalnie traci testując poziom 52,8 dolarów za baryłkę, a indeks S&P 500 pomimo zapewnień Donalda Trumpa o szansach silnych wzrostów zamykał się z delikatną stratą (0,2%) pod okrągłym poziomem 3 tysięcy punktów.

“DAX 30 znajduje się dzisiaj w kluczowym miejscu oporu. Przebicie 12700 pkt otworzy drogę do 12850 pkt. GBP po wcześniejszych wzrostach obecnie wykonuje korektę. Możemy zaobserwować delikatne wzrosty na EURGBP w dniu dzisiejszym. Na rynek walutowy w dniu dzisiejszym największy wpływ będą miały dane zza Oceanu. O godzinie 14:30 poznamy dane z z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych” – komentuje Krzysztof Kamiński:

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:00 rano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here