Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPodczas odprawy „Poranek z rynkami” trader oraz analityk Comparic.pl, Adam Rak, omawia kalendarz makroekonomiczny oraz kilkanaście walorów inwestycyjnych. Jak kurs euro, dolara oraz notowania surowców będą kształtowały się w najbliższych dniach?


Forex spokojny przed weekendem – rynek czeka na sobotnie głosowanie ws. Brexitu

W piątkowy poranek najsilniej zyskują waluty Antypodów, są to jednak ruchy marginalne o zasięgu 0,25% w przypadku NZD oraz 0,1% w przypadku AUD. Po drugiej stronie rozkładu sił znalazł się natomiast funt szterling, który traci do dolara niespełna 0,15%. Para walutowa GBPUSD co prawda testowała w czwartek poziomy pod 1,30 USD, najwyższe od maja, kończyła sesję jednak pod 1,29 i w piątek koryguje część zysków. UK porozumiała się z UE w sprawie Brexitu, wszystko zależy teraz jednak od parlamentu brytyjskiego, który będzie głosował za zatwierdzeniem lub odrzuceniem umowy w sobotę.

Kurs dolara w tym tygodniu dokładał kolejną cegiełkę do ostatnich spadków i tylko w trakcie czwartkowej sesji taniał o niemal 0,5%, spadając na sierpniowe minima. W piątek indeks USD próbuje nieznacznie odbijać, wczorajsze osłabienie pozwoliło jednak parze walutowej EURUSD pokonać poziom 1,11 USD. Ze słabości dolara o dziwo nie korzysta złoto, które porusza się w miejscu, dryfując poniżej poziomu 1500 dolarów za jedną uncję.

Poranek z rynkami to kompleksowy przegląd kluczowych walorów inwestycyjnych, gdzie omawiane są najciekawsze możliwe okazje tradingowe. W ramach porannej analizy prezentowana jest sytuacja zarówno od strony technicznej jak i makroekonomicznej, dzięki czemu nie przegapisz żadnego aspektu danego dnia inwestycyjnego. 

Subskrybuj kanał Comparic.pl na YouTube i bierz udział w „porankach z rynkami” – od poniedziałku do piątku, zawsze o 08:00 rano.

 


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here