Naga MarketsNa dzisiejszej sesji azjatyckiej mogliśmy obserwować wzrosty na parze AUD/USD i USD/JPY. Aktualnie dolar australijski zyskuje do dolara amerykańskiego 0,64%. Całe wczorajsze spadki zostały pokryte. W przypadku kursu dolara do jena możemy natomiast obserwować umocnienie USD na 0,20% i wybicie z wczorajszego lokalnego ruchu bocznego. Czego możemy spodziewać się w kolejnych godzinach?


Kurs dolara do jena kontynuuje wzrosty

Wczoraj kurs dolara do jena (USD/JPY) praktycznie całą sesję poruszał się w konsolidacji. Zmienność pojawiła się dopiero po 2:00 w nocy, kiedy najpierw wybiliśmy minima sesyjne, a następnie cena ruszyła mocno do góry. Aktualnie za jednego dolara trzeba płacić 111,50 jenów. Tendencja na wykresie H4 jest wzrostowa. Po wybiciu oporu przy 110,80, celem dla pozycji długich powinny być nowe szczyty, czyli okolice poziomu 112,00. Jeżeli zostaną one wybite, ruch w górę może przyspieszyć.

kurs dolara do jena

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUD/USD odrabia wczorajsze spadki

Wczoraj pisałem o decyzji RBA ws. stóp procentowych. Bank nie zmienił poziomu stóp, a kurs AUD/USD zareagował spadkiem. Jednak jak widać po dzisiejszym wykresie, cały spadek został zniwelowany. Jest to prawdopodobnie zasługa lepszych danych z Australii, które poznaliśmy o godzinie 2:30. Patrząc na interwał D1, cały czas znajdujemy się w szerokiej konsolidacji. Dopiero wybicie linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, lub wsparcia przy 0,7034, może doprowadzić do większego ruchu swingowego.

Kurs dolara australijskiego

Kalendarz makroekonomiczny na środę 3 kwietnia

Jeżeli chodzi o dzisiejszą sesję, to warto zwrócić uwagę na godzinę 9:55 i 10:00 kiedy będą publikowane wskaźniki PMI dla Niemiec, także strefy euro. Kolejne odczyty już godzinę później – o 11:00, będzie to sprzedaż detaliczna dla UE. W przypadku sesji amerykańskiej należy oczekiwać większej zmienności o godzinie 14:15, kiedy będzie publikowany raport ADP, który pokaże szacunki przed piątkowymi Payrollsami. Dodatkowo o godzinie 16:30 poznamy dane odnośnie zapasów ropy naftowej.

kalendarz makroekonomicznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here