Naga Marketsusa chiny wojna handlowaNiska zmienność FX w ostatnich godzinach sugeruje, że inwestorzy oszczędzają energię, póki nie otrzymają rezultatów ze spotkań podczas szczytu G20. Trump i Xi spotykają się w sobotę, więc dla rynków będzie to informacja do przetrawienia dopiero w poniedziałek. Rynek akcji ostrożnie redukuje ryzyko. Złoto jest wyżej.


Rynek czeka na rezultat spotkania prezydentów USA i Chin

  • Zmiany głównych walut względem USD od początku dnia nie przekraczają 0,1 proc. Konsolidacja dotyczy EUR/USD przy 1,1360, USD/JPY przy 107,70 czy AUD/USD przy 0,70.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Rynek czeka na rezultat spotkania prezydentów USA i Chin i ewentualny progres w negocjacjach handlowych. Nadzieje zbudowały się po wczorajszych prasowych doniesieniach, że szykowany jest tymczasowy rozejm w wojnie handlowej.
  • Mimo to inwestorzy nie są w pełni przekonani, a rezerwa wyraża się w spadkach na azjatyckich rynkach akcji, gdzie postępuje redukcja ryzyka na wypadek nieprzewidzianych zwrotów akcji. Chiński Shanghai Composite traci 0,8 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,4 proc.
  • Komentarze z obu obozów są ograniczone. Prezydent Xi powiedział dziennikarzom, że „Każda próba postawienia własnych interesów na pierwszym miejscu i podważenia interesów drugiej strony nie zyska żadnej popularności ”.
  • Prezydent Trump spotkał się premierem Japonii Abe, gdzie chwalił japońskie firmy motoryzacyjne za budowy fabryk w USA. Na spotkaniu nie poruszano kwestii kursu walutowego.
  • Niepewność podbiła cenę złota do 1425 USD/oz, choć dziś rano rynek koryguje się do 1416 USD/oz.
  • Na rynku ropy naftowej obawy o przyszłość globalnego handlu neutralizują się z premią za ryzyko eskalacji konfliktu Iran-USA. WTI na 59,15 USD/b jest mniej więcej na poziomach z czwartku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here