Naga MarketsObramowanie w kształcie byka i niedźwiedzia na tle wykresuGłównym wydarzeniem sesji azjatyckiej jest nałożenie przez USA ceł na Meksyk. Słabiej od prognoz wypadł indeks PMI dla Chin a w negatywnym tonie dla dolara wypowiadał się wiceprezes Fed, R. Clarida. Euro szkodzi z kolei kolejne zamieszanie na włoskiej scenie politycznej, populistyczna koalicja wisi na włosku.

  • Od 10 czerwca USA nakładają na Meksyk cło w wysokości 5 proc., które może być podniesione do 25 proc. jeśli nie zostanie powstrzymany napływ nielegalnych imigrantów. W reakcji USD/JPY spadła pod 109,00. Kontrakty futures na S&P500 i DAX spadają około 1 proc. w tym drugim przypadku przebijana jest strefa dołków z kwietnia i maja a kurs spada pod 11800 pkt. Rentowność dziesięcioletnich obligacji USA spada do 2,17 proc., najniżej od września 2017 roku. USD/MXN to oczywiście największy poszkodowany, kurs wystrzelił 2 proc., do pułapów najwyższych od 3 miesięcy.
  • EUR/PLN zmierza do zamknięcia tygodnia i miesiąca przy 4,29. EUR/USD osunął się w kierunku tegorocznych dołków 1,1110, ale poważnie im nie zagroził. Na minimach pozostają waluty Antypodów AUD/USD i NZD/USD.
  • Na sesji azjatyckiej skromne zmiany (spadki) chińskich indeksów giełdowych. O ponad 1,5 proc. obniżył się natomiast Nikkei225.
  • W przypadku rynków towarowych należy odnotować kontynuację zniżek cen ropy naftowej po danych o zapasach, które wskazały na ich przyrost. WTI flirtuje już z 56 USD za baryłkę. W tym miesiącu kurs spadł aż 12 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here