Naga MarketsFatalne dane z USA uczyniły z dolara chłopca do bicia, którym wcześniej było euro. W rezultacie EUR/USD po obronie 1,1110, czyli tegorocznych dołków powraca w kierunku 1,12.


  • GBP/USD z wielomiesięcznych dołków przy 1,26 odbił na maksymalnie 80 pipsów. Rynek czeka na szczegóły dotyczące rezygnacji May, które dziś mają zostać przedstawione.
  • Słabe zachowanie rynku akcji i silne obniżenie się dochodowości amerykańskiej dziesięciolatki to recepta na spadki USD/JPY do 109,50. Waluty Antypodów są słabe. AUD/USD wymazał już połowę wczorajszego odbicia pod ciężarem spekulacji, że RBA nie dokona jednego cięcia a zdecyduje się na cały mini-cykl redukcji stóp procentowych.

kursy walut 24 maj 2019

Zmiany

  • Obawy o przeniesienie sporu handlowego USA-Chiny na spółki technologiczne stają się dominującym akcentem na rynku akcji. Nasdaq stracił 1,5 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 spadał o 1,2 proc. Futures na S&P500 jest dziś na skromnym plusie i przy 2826 pkt. Kontrakt na DAX rośnie niecałe 0,5 proc. i walczy o powrót nad 12000 pkt. Shanghai Composite i Hang Seng minimalnie rosną, ale Nikkei225 spada 0,3 proc.
  • Po wczorajszym załamaniu sprowadzającym kurs pod 57,50 USD za baryłkę, dziś WTI notuje około 1 – proc. korektę. Spadkową serię przerywa też miedź. Uncja złota jest wyceniana na 1283 USD. Dużo dzieje się ostatnio w notowaniach pszenicy: kurs po wystrzale spowodowanym pogodą opóźniającą postęp prac polowych zawrócił i wymazuje ruch wzrostowy.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here