Naga Marketspięści chiny usaPierwszy dzień rozmów handlowych USA-Chiny nie przyniósł postępów i USA podniosły cła na towary z Chin warte ok. 200 mld USD z 10 proc. do 25 proc. Chiny zapowiedziały, że podejmą konieczne środki zaradcze, a rynek zastanawia się, czy jednym z nich jest nagły zwrot Shanghai Composite, który powstrzymał indeks od pogrążenia się w spadkach. Na rynku FX niewielkie zmiany.


  • Nie brakuje nerwowości i nagłych skoków cen aktywów, ale zmiany względne od początku dnia pozostają stonowane. EUR/USD przystanął przy 1,1225 po tym, jak w czwartek po południu z niewiadomych przyczyn wyskoczył w stronę 1,1250. USD/JPY realizuje szarpaną sesję z podejściem do 110, ale ostatecznie wraca do 109,70. USD/CNH jest mniej więcej na tym samym poziomie, co na początku dnia – 6,8350.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Potwierdzenie wprowadzenia wyższych ceł uderzyło w notowania na giełdzie w Szanghaju, gdzie główny indeks zjadł wcześniejsze zyski i zaczął tracić 0,4 proc., zanim nagle sentyment się odwrócił i obecnie obserwuje wzrosty o ponad 2 proc. Rynek spekuluje, czy nie ma tutaj ingerencji chińskich władz.
  • Choć czwartkowe rozmowy nie przyniosły postępów, a cła zostały podwyższone, Pekin ma nadzieję na porozumienie i powróci do rozmów w piątek.
  • Z innych wydarzeń, Bank Rezerwy Australii (RBA) opublikował Raport Polityki Monetarnej, gdzie m.in. podtrzymał prognozę wzrostu PKB w 2019 r. na 2,75 proc., ale obciął szacunki dla 2020 r. do 2,75 proc. z 3,0 proc. Dynamika roczna dla okresu do czerwca 2019 r. został obniżona z 2,5 proc. do 1,75 proc. Obniżono prognozy inflacji (do 1,75 proc. i 2 proc. odpowiednio w 2019 i 2020 r.). AUD wstępnie negatywnie zareagował na negatywne rewizje PKB, ale szybko zawrócił.
  • Na rynku towarowym złoto jest minimalnie wyżej na 1286 USD/oz, sugerując brak narastania awersji do ryzyka. Ropa naftowa WTI zachowuje spokój tuż ponad 62 USD/b.


Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego
TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here