Naga MarketsPierwsza sesja nowego kwartału rozpoczyna się od całkiem wyraźnych spadków w Azji i Europie. Również kontrakty terminowe na S&P500 dołują, co w naturalny sposób rodzi pytania o integralność ostatnich wzrostów. Czy zobaczymy odbicie na rynkach w kształcie litery „V”? Czy pandemia koronawirusa doprowadzi do powstania całkiem nowego systemu monetarnego? Odpowiedzi na te i na inne pytania udzielił Bartłomiej Chomka, analityk TeleTrade. Więcej szczegółów w programie!


Dolar pozostanie silny w najbliższym czasie, indeksy dalej w dół

W ocenie gościa programu wczoraj można było zaobserwować ogromną zmienność na rynku walutowym, szczególnie na funcie brytyjskim. Mogło być to spowodowane zamknięciem nie tylko miesiąca, ale i kwartału, co w ocenie Bartłomieja Chomki wynika z dopasowania modeli finansowych do obecnych warunków przez instytucje.

Warunki są bardzo dynamiczne. Fed wczoraj uruchomił nowy program, który jest skierowany do pozostałych banków centralnych by zapewnić płynność dolara – oznajmił gość programu.

Czy to oznacza, iż dolar amerykański pozostanie liderem w grupie G10?

W krótkim terminie może pozostać silny, jednak w długim powinien stracić na wartości. Ciężko obecnie cokolwiek prognozować. Na indeksie dolara również panuje ogromna zmienność – zauważył.

Ekspert spodziewa się także dalszych spadków na indeksach giełdowych. Pomimo ostatniej korekty wzrostowej w jego ocenie nadal na rynkach dominuje trend spadkowy.

Gospodarstwa domowe są bardzo zadłużone, 70 mln Amerykanów ma problemy ze spłatą zobowiązań na kartach kredytowych, 40% jeszcze nie spłaciło swoich zobowiązań ze świąt Bożego Narodzenia z 2018 roku. Przeciętny Amerykanin ma ratę kredytu na auto w wysokości 800 USD. To powinno się przekładać nie tylko na wzrost bezrobocia, ale silny spadek wskaźników makroekonomicznych – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here