Naga MarketsScenariusz wydarzeń dla indeksu S&P500

Wydaje się, że w tym tygodniu na giełdach powinnniśmy mieć wzrosty. Tak przynajmniej powinno być do piątku, kiedy to poznamy dane o PKB w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do tego czasu czeka nas wysyp danych o inflacji w USA i strefie Euro. Te jednak nikogo nie powinny zaskoczyć. Deflacja jest już mocno w cenach. Jest też małoprawdopodobne, jakiekolwiek te dane nie były, że ktoś zacznie doszukiwać się ewentualnej zmiany nastawienia FED. Dopiero co 3 dni temu poznaliśmy ich najnowsze zamiary więc o jakiejkolwiek zmianie polityki nie powinno być mowy.

Finalne ogłoszenie PKB za 4 kwartał w USA, które będzie miało miejsce w piątek tuż przed sesją, również nie powinno zmienić obrazu rynku. Miesiąc wcześniej mieliśmy rewizję w dół i zatrzęsło to rynkiem na jedną sesję. Po tym rynek utrzymał się w trendzie wzrostowym i powoli pnie się ku szczytom. Dane musiałyby być naprawdę złe, żeby ruszyć amerykańskimi indeksami. Nawet jeżeli tak by się stało to warto kupować tę potencjalną słabość rynku. Za takim scenariuszem przemawia również zachowanie amerykańskich obligacji w zeszłym tygodniu, które mocno odbiły spodziewająć się kolejnych złych danych. Zobaczymy, czy stare powiedzenie giełdowe, że rynek obligacji nigdy nie kłamie po raz kolejny sprawdzi się i zobaczymy kolejną rewizję w dół PKB za 4 kwartał

Kolejny tydzień jest również jednym z ostatnich tygodni kwartału więc nie będzie zbyt wielu publikacji wyników spółek. Wszystko jest już wiadomowe i musimy czekać na publikację wyników Alcoa, która jak zwykle na początku kwietnia otworzy kolejny sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał.

Podsumowując tydzień powinień być spokojny i powinniśmy zobaczyć nowe szczyty na S&P 500 oraz Dow Jones. Szczególnie ten drugi będzie miał ułatwione zadanie ze względu na fakt, że w jego skład wchodzi spółka Apple, która nie chce spadać. Wszyscy kochają ją tak samo mocno jak mniej więcej rok temu nienawidzili.

sp500_wykresConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here