Naga MarketsAtrakcyjne wyceny i dobre bilanse sprawiają, że spółki górnicze złota są sektorem, który znacząco skorzysta na ostatnim wzroście cen żółtego kruszcu, uważają stratedzy z DBS Banku. Z kolei analitycy z Commerzbanku twierdzą, że cena srebra powróci powyżej 30 USD za uncję. Kurs XAU/USD wzrasta w piątek w okolice lokalnych maksimów 1830 USD za uncję i może ponownie osiągnąć psychologiczny poziom 2000 USD.

  • Złoto wznowiło trend wzrostowy w kierunku poziomu 2000 USD za uncję
  • Papiery wartościowe związane z wydobyciem złota powinny skorzystać na wyższym popycie i cenach
  • Srebro ponownie zmierza w kierunku szczytu 30 USD za uncję

Cena złota: wyższe XAU/USD sprzyjają górnikom – DBS Bank

Mimo że złoto nie radziło sobie w ostatnim kwartale, uważamy, że cena powróciła do trendu wzrostowego z celem na poziomie 2000 USD. Wynika to z pozytywnej zmiany sentymentu po wzroście popytu, który wywodzi się przede wszystkim z banków centralnych – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trzy czynniki wpływające na ceny złota są w trakcie korekty:

  • Spadek rentowności amerykańskich obligacji;
  • Osłabienie dolara amerykańskiego;
  • Zachwianie perspektyw zatrudnienia w USA.

W ocenie ekspertów papiery wartościowe związane z wydobyciem złota powinny skorzystać na wyższym popycie i cenach.

Wierzymy, że ten rok będzie wyjątkowo korzystny dla firm wydobywających złoto. Górnicy powinni być w stanie utrzymać całkowite koszty przy wyższym wolumenie produkcji pomimo zagrożeń związanych z wyższymi kosztami operacyjnymi, takimi jak płace i ceny paliw – dodano.

Firmy wydobywające złoto nadal generują dobre przepływy pieniężne, które mogą umożliwić im rozpoczęcie cykli wzrostu akcji i reinwestycji. Bilanse są dobrze zarządzane po skorygowaniu błędów, które pojawiły się we wcześniejszych latach w przepłacaniu za fuzje i przejęcia.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Analiza cen srebra: XAG/USD powróci powyżej poziomu 30 USD – Commerzbank

Srebro (XAG/USD) zbliża się do lutowego maksimum na 28,37 USD. Powyżej znajduje się najwyższy poziom 30,09 USD z 1 lutego, który powinien zostać przebity – informuje Karen Jones, szef zespołu ds. analiz technicznych FICC w Commerzbanku.

Srebro jest na dobrej drodze do oporu 28,37 USD maksimum z 23 lutego i 28,73 USD, czyli zniesienia 78,6% Fibonacciego. Poziom ten jest postrzegany za ostatnią przeszkodę na drodze do maksimum 30,09 USD z 1 lutego – wskazano w raporcie.

invest

Jones uważa, że dopóki kurs utrzymuje się powyżej 26,39 USD trend wzrostowy powinien być kontynuowany. Z kolei kluczowym wsparciem jest 25,65 USD, najwyższy poziom z 8 kwietnia. Poniżej znajduje się 24,68 USD minimum z 12 kwietnia i 23,76/57 USD, dołek z ostatnich 5 miesięcy.

W dłuższej perspektywie cena powinna przebić poziom 30,09 USD z celem na 30,76 USD tj. 50% zniesienie Fibo całego ruchu w dół od 2011 r. – podsumowano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed lublin | akcje pkp cargo | kurs dolara usd | akcje ccc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here