Naga MarketsOstatnie miesiące są dla inwestorów na rynku akcji niezwykle udane. Amerykański indeks S&P 500 wzrósł bowiem od drugiej połowy marca br. o niemal 69 proc. a Nasdaq o ponad 90 proc. Optymizmu nie brakuje również na naszej rodzimej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Indeks WIG20 wzrósł bowiem już o ponad 61 proc. przekraczając dziś barierę 2 000 pkt. Strategowie JPMorgan Chase & Co. prognozują, że w przyszłym roku tendencje te mogą być kontynuowane.

Inwestorzy indywidualni przyczynią się do hossy w 2021 r.

Strategowie JPMorgan Chase & Co. spodziewają się w przyszłym roku wzrostu popytu na akcje w porównaniu z 2020 r. o około 600 miliardów dolarów przy równoczesnym spadku podaży o 500 miliardów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największy część rosnącego popytu pochodzić ma od inwestorów indywidualnych, którzy w czasie ożywienia gospodarczego po kryzysie zaczną przenosić swój kapitał z aktywów uznawanych za Safe Haven. Strategowie JPMorgan szacują napływ kapitału od inwestorów indywidualnych w 2021 roku na poziomie około 40 mld dolarów miesięcznie, co jest zbliżone do historycznej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBrand24: Rozpoznawalność Cyberpunk2077 aktualnie wyższa niż 91% marek na świecie
Następny artykułJak oszczędzać poprzez odpisy podatkowe? Nowy cykl nagrań prowadzony przez Michała Stanka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here